Tańczył na pasach aby zdenerwować kierowców. Jest nagranie - "wszystko w porządku masz z głową?"

Tańczył na pasach aby zdenerwować kierowców. Jest nagranie - "wszystko w porządku masz z głową?"

Tańczył na pasach aby zdenerwować kierowców. Jest nagranie – „wszystko w porządku masz z głową?”

Podaj dalej

Chciał być śmieszny, ale mu nie wyszło. Tańczący na pasach na złość kierowcom mężczyzna może mieć teraz spore problemy, ponieważ zapomniał najwyraźniej o pewnym bardzo istotnym przepisie.

Jak powszechnie wiadomo, pieszy, przechodząc przez jezdnię lub torowisko, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność oraz korzystać z przejścia dla pieszych. Co jednak szczególnie istotne – art. 14 Prawa o ruchu drogowym zabrania bowiem pieszym „zwalniania kroku lub zatrzymywania się bez uzasadnionej potrzeby podczas przechodzenia przez jezdnię, drogę dla rowerów lub torowisko”. Jak się okazuje, nie dla wszystkich jest to oczywiste.

Do kuriozalnej sytuacji doszło na drodze w Szczecinie, gdzie pewien mężczyzna tańczył na pasach, aby w ten sposób zrobić na złość kierowcom, którzy zatrzymali się aby zgodnie z przepisami go przepuścić. Na szczęście jeden z kierowców miał na pokładzie wideorejestrator, dzięki czemu udało się uwiecznić „popisy” nieodpowiedzialnego pieszego.

Nagranie pojawiło się m.in. na kanale „Stop Cham” na YouTube i teraz może przyjrzeć mu się dokładnie policja. Nie mamy wątpliwości, że takie „wybryki” powinny być surowo karane, wszak ruchliwa droga to nie miejsce na tego typu aktywności.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News