Takim samochodem uciekał przed policją. Policjanci nie wierzyli własnym oczom

Takim samochodem uciekał przed policją. Policjanci nie wierzyli własnym oczom

Takim samochodem uciekał przed policją. Policjanci nie wierzyli własnym oczom

Podaj dalej

Średzcy policjanci w trakcie patrolu jednej z miejscowości gminy Kostomłoty namierzyli osobowego volkswagena, którego stan techniczny łagodnie mówiąc, pozostawiał wiele do życzenia. Auto nie posiadało przedniego zderzaka, drzwi, błotników oraz kierunkowskazów. Co więcej, podczas próby zatrzymania pojazdu do policyjnej kontroli, kierowca znacznie przyśpieszył, nie reagując na wyraźne sygnały do zatrzymania. Po krótkim pościgu okazało się, że mężczyzna siedzący za kierownicą samochodu w organizmie miał blisko promil alkoholu, nie miał za to uprawnień do kierowania. Grozi mu teraz kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

Pijany w niekompletnym samochodzie

W trakcie patrolu gminy Kostomłoty policjanci zauważyli pojazd, który nie posiadał kilku elementów karoserii. Mundurowi postanowili skontrolować samochód, którego stan techniczny ewidentnie wykluczał go z ruchu po drogach publicznych. Jednak, gdy funkcjonariusze włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, informując o obowiązku zatrzymania się do kontroli drogowej, kierowca volkswagena przyspieszył i podjął próbę ucieczki.

Funkcjonariusze natychmiast ruszyli w pościg. Zakończył się on na drodze szutrowej po tym, jak mężczyzna porzucił pojazd i nieskutecznie próbował ratować się ucieczką pieszo. Zatrzymanym okazał się 29-letni mieszkaniec gminy Kostomłoty, który posiadał w organizmie blisko promil alkoholu.

Za niezatrzymanie się do kontroli grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Kierowca ten poniesie również konsekwencje w związku z jazdą w stanie nietrzeźwości oraz kierowaniem pojazdem bez wymaganych do tego uprawnień. Ponadto z uwagi na stan techniczny auta oraz jego wyposażenie policjanci nałożyli na mężczyznę mandat karny w wysokości 3500 złotych.

Przypominamy – niezatrzymanie się do kontroli drogowej to przestępstwo!

Musimy mieć świadomość, że jeżeli na drodze policjant wyda polecenie do zatrzymania auta poprzez zastosowanie sygnałów dźwiękowych i świetlnych nadawanych z pojazdu służbowego, mamy obowiązek zatrzymać się pod groźbą kary pozbawienia wolności. Niezatrzymanie pojazdu w tej sytuacji zmusi policjantów do podjęcia pościgu, który zawsze stwarza zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Za niezatrzymanie się i kontynuowanie jazdy grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News