Tak wygląda myjnia w Teksasie po ataku zimy stulecia. Ludzie nie wierzyli własnym oczom - "to lodowa jaskinia"

Tak wygląda myjnia w Teksasie po ataku zimy stulecia. Ludzie nie wierzyli własnym oczom - "to lodowa jaskinia"

Tak wygląda myjnia w Teksasie po ataku zimy stulecia. Ludzie nie wierzyli własnym oczom – „to lodowa jaskinia”

Podaj dalej

Pod koniec ubiegłego roku Stany Zjednoczone mierzyły się z najpoważniejszym od lat atakiem zimy. W wielu stanach w Wigilię zanotowano najniższe temperatury w historii. Wyjątkiem nie był słynący zawsze z wysokich temperatur Teksas, gdzie jednemu z mieszkańców udało się uwiecznić naprawdę efektowne zjawisko, kiedy lokalna myjnia samochodowa zamieniła się w lodową jaskinię.

Pewien mieszkaniec Teksasu, a dokładniej miejscowości Lakeway – Matthew Guthrie wybrał się w Wigilię Bożego Narodzenia do sklepu. Mężczyzna w trakcie spaceru zauważył, że automatyczna myjnia samochodowa zamieniła się w coś na kształt lodowej jaskini. Nie zastanawiając się zbyt długo umieścił film tego zjawiska w social mediach.

Chociaż niewiele wiadomo o tym incydencie, na nagraniu możemy zobaczyć masywne sople zwisające z sufitu i wałka szczotkowego. Wygląda na to, że w trakcie ekstremalnie niskich temperatur pęknięciu uległa rura z której woda rozlała się wszędzie, zanim zamarzła.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Matthew W. Guthrie (@guthrie.atx)


Oczywiście Teksas nie był jedynym stanem dotkniętym fatalną pogodą. Według NBC News, już co najmniej 60 osób poniosło w USA śmierć w związku z burzą śnieżną. Arktyczne mrozy i rozległy front burzowy przez kilka dni rozciągały się nad większością obszaru Ameryki. Najbardziej ucierpiał region Buffalo, leżący na skraju jeziora Erie w pobliżu granicy z Kanadą.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News