Spuścili powietrze z opon w 60 SUV-ach. Potem zostawili ulotki z kuriozalnym wyjaśnieniem, dlaczego to zrobili

Spuścili powietrze z opon w 60 SUV-ach. Potem zostawili ulotki z kuriozalnym wyjaśnieniem, dlaczego to zrobili

Spuścili powietrze z opon w 60 SUV-ach. Potem zostawili ulotki z kuriozalnym wyjaśnieniem, dlaczego to zrobili

Podaj dalej

Policja w regionie Waterloo nieopodal Toronto poinformowała, że w miniony weekend ​​otrzymała ponad 30 zgłoszeń dotyczących spuszczeniu powietrza z opon samochodów. Co ciekawe, wszystkie zgłoszenia pochodziły wyłącznie od właścicieli SUV-ów. Chwilę później wszystko było już jasne.

Grupa o dziwnie brzmiącej nazwie „Gaśnice do opon” wzięła na siebie odpowiedzialność za ten czyn i w liście do lokalnych serwisów informacyjnych, takich jak The Record , poinformowała, że ​​w nocy z 16 na 17 lipca spuszczono powietrze z opon w 60 pojazdach w regionie Waterloo.

Do zaworów w oponach włożono przedmioty, które umożliwiały wypływ powietrza. Na Tweeterze grupa określiła swoją akcję jako „rozbrajanie” SUV-ów. Nie zgłoszono żadnych innych uszkodzeń pojazdów, ale na ich przednich szybach pozostawiono ulotki ostrzegające kierowców, że SUV-y przyczyniają się nieproporcjonalnie do zmian klimatycznych.

Portal „The Drive” poinformował niedawno , że grupa „Gaśnice do opon” pochodzi z Wielkiej Brytanii i rozszerzyła ostatnio swoją działalność w Ameryce Północnej. Głównym ich celem są SUV-y jeżdżące dużych miastach, takich jak Nowy Jork, Chicago i San Francisco. Członkowie grupy wkładają małe przedmioty, takie jak soczewica lub kawałek żwiru, pod nakrętką zaworu, spuszczając powietrze z ogumienia. Na szczęście nie można mówić o aktach wandalizmu – grupa nie przecina opon.

ten-tani-7-osobowy-suv-kosztuje-grosze
fot. Mahindra

Wracając do wspomnianej ulotki, to poszkodowani kierowcy mogli dowiedzieć się z niej wielu bardzo „pożytecznych” rzeczy. Przedstawiciele organizacji walczącej z SUV-ami napisali, że mimo uziemienia ich samochodu, nie powinni mieć problemów z poruszaniem się po mieście, bowiem zawsze można się przejść, skorzystać z roweru lub komunikacji publicznej. Dodatkowo „Gaśnice do opon” (ależ absurdalnie to brzmi) bardzo bystrze zauważyli, że nie chodzi tylko o to, jak bardzo duże samochody przyczyniają się do zmian klimatycznych. Grupa skupia się również na dużych pojazdach ze względu na ich dodatkowe zagrożenie dla innych użytkowników dróg , takich jak piesi i rowerzyści.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News