POLSKA: Seryjny złodziej paliwa zatrzymany. W ciekawy sposób ukradł niewyobrażalną ilość benzyny i ropy

POLSKA: Seryjny złodziej paliwa zatrzymany. W ciekawy sposób ukradł niewyobrażalną ilość benzyny i ropy

54-695762

Podaj dalej

Policjanci z pszczyńskiej komendy zatrzymali 28-latka, który dokonał serii kradzieży paliwa na stacjach benzynowych. Według ustaleń śledczych złodziej zatankował łącznie prawie 400 litrów paliwa bez opłacenia należności. Teraz o losie mężczyzny zdecyduje sąd, grozi mu do 5 lat więzienia.

Od końca stycznia do 3 lutego na stacjach paliw znajdujących się w Pszczynie dochodziło do kradzieży paliwa. Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie po szczegółowo przeanalizowali zebrany materiał dowodowy. Metoda działania sprawcy była za każdym razem ta sama. Sprawca tankował paliwo do wielolitrażowego pojemnika, który miał schowany w bagażniku osobowego peugeota i zaraz po zatankowaniu wsiadł do samochodu, nie płacąc rachunku.

Śledczy wytypowali sprawcę kradzieży i we wtorek pojawili się w jednym z mieszkań w Czachowicach-Dziedzicach, gdzie miał aktualnie przebywać. 28-letni mężczyzna został zatrzymany. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, do których się przyznał. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News