Polska policja ma nowe, bardzo nietypowe radiowozy. Robią wrażenie!

Polska policja ma nowe, bardzo nietypowe radiowozy. Robią wrażenie!

Polska policja ma nowe, bardzo nietypowe radiowozy. Robią wrażenie!

Podaj dalej

Trzeba przyznać, że w ostatnim czasie policjanci drogówki w Polsce (głównie grupy Speed, ale jak zaraz się przekonacie – nie tylko) nie mogą narzekać na samochody, którymi na co dzień przychodzi im patrolować nasze drogi. Flota radiowozów w zasadzie co kwartał rozszerza się o nowe, coraz to bezpieczniejsze, wygodniejsze i szybsze modele.

Co jednak najważniejsze, samochody polskiej policji zawsze dostosowane są, do warunków środowiskowych, w których przyjdzie im pracować. Dlatego właśnie tak ważne jest odpowiednie dopracowanie i określenie warunków przetargowych, aby flotę policji zasilał tylko taki sprzęt, który poradzi sobie w każdych okolicznościach.

W teren Fordem Rangerem

– Policjanci z Poznania dostali 2 nowe oznakowane radiowozy. Terenowy Ford Ranger pozwala im sprawnie przemieszczać się w trudnym terenie. Samochody został zakupiony w głównej mierze dzięki dofinansowaniu Starostwa Powiatowego w Poznaniu oraz ze środków budżetowych Policji.

4 stycznia na terenie pow. śremskiego funkcjonariusze z Komisariatu Wodnego KWP w Poznaniu i Ogniwa Konnego KMP w Poznaniu doskonalili technikę jazdy w trudnym terenie otrzymanymi pojazdami. Do swojej dyspozycji mieli 2 samochody terenowe – Fordy Rangery. Pod maską mają 2 litrowe silniki diesla i rozwijają moc 213 KM. Są wyposażone w napęd na 4 koła, reduktor i opony terenowe AT. – czytamy na stronie policji wielkopolskiej.

fot. Łukasz Kędziora
fot. Łukasz Kędziora

Pod okiem doświadczonych instruktorów policjanci poznawali możliwości i sposoby wykorzystania nowych aut. Atutem tego treningu były doskonale przygotowane moduły szkoleniowe, które pozwalały na zapoznanie się z możliwościami i sposobem działania wszystkich systemów wsparcia kierowcy w trudnym terenie. Panujące warunki podnosiły poziom trudności, umożliwiając jednocześnie wszechstronne wykorzystanie terenówek.

fot. Łukasz Kędziora

Dzięki temu, niezależnie od sytuacji, z którą przyjdzie się policjantom zmierzyć w codziennej służbie, będą mogli skutecznie nieść pomoc potrzebującym. Auta będą wykorzystywane w miejscach, do których dotarcie normalnym radiowozem byłoby niemożliwe.

POLICJA WIELKOPOLSKA
fot. Łukasz Kędziora

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News