Pijany kierowca i jeszcze bardziej pijany pasażer kręcili sobie "bączki" Passatem. Potem postanowili wyjechać na drogę publiczną, ale to się nie udało

Pijany kierowca i jeszcze bardziej pijany pasażer kręcili sobie "bączki" Passatem. Potem postanowili wyjechać na drogę publiczną, ale to się nie udało

Pijany kierowca i jeszcze bardziej pijany pasażer kręcili sobie „bączki” Passatem. Potem postanowili wyjechać na drogę publiczną, ale to się nie udało

Podaj dalej

Całkowitym brakiem wyobraźni wykazał się 24-letni mieszkaniec Wałbrzycha, który wsiadł za kierownicę samochodu i na jednym z parkingów popisywał się swoimi umiejętnościami, wprowadzając pojazd w poślizg. W pewnym momencie postanowił wyjechać na drogę publiczną i udać się w kierunku Sobięcina. Wtedy właśnie stracił panowanie nad prowadzonym przez siebie autem i zakończył swoją podróż na pasie dzielącym jezdnie.

Okazało się, że był kompletnie pijany. Miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie, a jadący z nim pasażer jeszcze więcej – blisko 3 promile. Obaj trafili do policyjnej celi. Kierujący w związku z popełniony przestępstwem drogowym został zatrzymany, a jego kolega doprowadzony do wytrzeźwienia.

Wałbrzyscy policjanci prewencji oraz ruchu drogowego przed godziną pierwszą w nocy otrzymali zgłoszenie, że ktoś „pali gumę” na parkingu przy al. Kasztanowej w Wałbrzychu. Funkcjonariusze szybko udali się na miejsce. Okazało się, że kierujący zdążył już wyjechać na drogę publiczną. Jednak kilkaset metrów dalej podróż mężczyzny zakończyła się, gdy po utracie panowania nad pojazdem wjechał nim na pas dzielący jezdnię, uszkadzając auto.

Badanie na zawartość alkoholu wykonane przez mundurowych z wałbrzyskiej komendy wykazało, że 24-letni mieszkaniec Wałbrzycha miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Jadący z nim pasażer, który ledwo trzymał się na nogach, miał jeszcze więcej, bo blisko 3 promile. Kierującemu policjanci zatrzymali prawo jazdy, a jego samochód trafił na parking strzeżony. Teraz podejrzany stanie przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości i spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2, zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

Warto podkreślić właściwą reakcję mieszkańców, którzy zaalarmowali policjantów o zaistniałej sytuacji. Dlatego przy każdej okazji policja przypominama. Jeżeli widzą Państwo, że osoba chce jechać pojazdem, a wcześniej spożywała alkohol, uniemożliwmy jej to. Należy także zadzwonić do Centrum Powiadamiania Ratunkowego pod numer 112. Informacja zostanie przekazana Policji, a dyżurny, tak jak w tym przypadku, wyśle na miejsce zdarzenia patrol. Bardzo ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania, które mogą zakończyć się tragedią na drodze.

POLICJA

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News