Pijany kierował hulajnogą bo nie wiedział, że nie można. Wysokości mandatu nie zapomni do końca życia

Pijany kierował hulajnogą bo nie wiedział, że nie można. Wysokości mandatu nie zapomni do końca życia

Pijany kierował hulajnogą bo nie wiedział, że nie można. Wysokości mandatu nie zapomni do końca życia

Podaj dalej

Policjanci z raciborskiej drogówki zatrzymali nieodpowiedzialnego mężczyznę, który pijany kierował elektryczną hulajnogą. O tym, że nie ma taryfy ulgowej dla osób, które rażąco lekceważą, przepisy ruchu drogowego przekonał się 23-latek. Zgodnie z nowym taryfikatorem za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych.

Policjanci z raciborskiej drogówki w nocy z 28 na 29 maja około godziny 01:15 w Raciborzu na ulicy Kolejowej zatrzymali do kontroli drogowej kierującego hulajnogą elektryczną. Powodem interwencji mundurowych była wątpliwość co do stanu trzeźwości poruszającego się hulajnogą mężczyzny.

I tym razem policyjna intuicja nie zawiodła, gdyż nieodpowiedzialny 23-letni mieszkaniec Raciborza w organizmie miał ponad promil alkoholu. Za złamanie przepisów mundurowi nałożyli na sprawcę wykroczenia, zgodnie z nowym taryfikatorem, mandat w wysokości 2500 złotych.

Bez wyjątków

Pamiętajmy! Żadne tłumaczenie nie usprawiedliwia brawury na drodze oraz kierowania pojazdami w stanie nietrzeźwości niezależnie czy to jest hulajnoga, rower, motocykl czy samochód. Pośpiech jest bardzo złym doradcą, a za łamanie przepisów czekają surowe konsekwencje. Nie ma żadnej taryfy ulgowej dla piratów drogowych.

W związku z powyższym Policja ponownie ,,APELUJE,, do wszystkich kierowców o zachowanie rozsądku i o to, by pamiętać, że po wypiciu alkoholu nie należy prowadzić żadnego pojazdu samochodu, roweru, motocykla, hulajnogi!

Pamiętajmy, że kierowanie wszelkimi pojazdami na ,, podwójnym gazie ,, jest zabronione nie tylko przepisami prawa, ale także zagraża życiu i zdrowiu kierującego, ale także stwarza zagrożenie dla innych użytkowników dróg. Brak rozsądku i wyobraźni wśród kierowców był już wiele razy przyczyną tragedii, dlatego pamiętajmy i myślmy o konsekwencjach przed a nie po fakcie.

POLICJA
fot: pixabay

 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News