Pierwszy Niemiec już też płacze za 240 km/h po Polsce. Wybuli 2500 zł, ale to nie koniec jego zmartwień

Pierwszy Niemiec już też płacze za 240 km/h po Polsce. Wybuli 2500 zł, ale to nie koniec jego zmartwień

21234

Podaj dalej

O tym, że w Polsce obowiązują już nowe przepisy przekonał się 33-letni obywatel Niemiec, który pędził lubuskim odcinkiem autostrady A2 241 km/h. To o 101km/h za dużo. Dlatego został ukarany zgodnie z nowym taryfikatorem mandatem karnym w wysokości 2,5 tysiąca złotych.

Nieznajomość prawa nie zwalnia z jego nieprzestrzegania!

Od 1 stycznia pokora wśród kierowców uległa znacznej zmianie. To za sprawą rozporządzenia zmieniającego wysokość grzywien nakładanych w drodze mandatów karnych za wybrane rodzaje wykroczeń. Po wejściu w życie tych przepisów policjanci mają wreszcie proporcjonalne narzędzie do walki z drogowym piractwem. Przekroczenie prędkości o 71 km/h spotka się karą finansową sięgającą 2500 złotych, a grzywna nałożona przez Sąd może wynieść nawet 30 tysięcy złotych. Nowe przepisy na własnej skórze odczuło w lubuskiem już kilkudziesięciu zmotoryzowanych.

Ostatnio takie zdarzenie miało miejsce w środę /5 stycznia/ na lubuskim odcinku autostrady A2 w rejonie Rzepina. Patrol ruchu drogowego w nieoznakowanym radiowozie zauważył pędzącego kierowcę audi na niemieckich numerach rejestracyjnych. Po zmierzeniu prędkości okazało się, że kierowca przekroczył tę dozwoloną o ponad 100 km/h. Jechał bowiem 241 km/h. Po zatrzymaniu okazało się, że to 33-letni obywatel Niemiec, który pędził w kierunku Poznania. Policjanci z Sekcji Zabezpieczenia Autostrady Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim nałożyli na kierującego mandat karny w wysokości 2,5 tysiąca złotych.

Takich sytuacji z pewnością w najbliższym czasie będzie jeszcze sporo. Choć już widać, że wielu miejscach kierowcy ściągają nogę z gazu i bardziej kontrolują.

Przypominamy!

1 stycznia w końcu w życie weszła nowelizacja prawa o ruchu drogowym, która wywróciła wszystko do góry nogami. W tegorocznym – nowym taryfikatorze mandatów, jest aż 12 wykroczeń, za które kierowca może otrzymać jednorazowo 15 punktów karnych. Teraz piętnaście „oczek” będzie można dostać nawet wtedy, kiedy prowadząc samochód nie ustąpimy pierwszeństwa pieszemu wchodzącemu na pasy.

Jakby tego było mało, podniesiona została drastycznie wysokość grzywny, którą może nałożyć sąd. Tutaj zmiana jest ogromna, bowiem w skrajnych przypadkach kara pieniężna może wynieść maksymalnie 30 tys. zł. To dalej nie koniec! Wysokość mandatu, który może nałożyć policjant również została zwiększona – z 500 zł do nawet 5 tys. zł.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News