Pędził przez miasto 109 km/h bez uprawnień pojazdem niedopuszczonym do ruchu

Pędził przez miasto 109 km/h bez uprawnień pojazdem niedopuszczonym do ruchu

prędkość policja prawo jazdy mandat kara zatrzymanie speed grupa

Podaj dalej

Pędził przez miasto 109 km/h bez uprawnień pojazdem niedopuszczonym do ruchu. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zatrzymali do kontroli 28-letniego kierującego, który przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 59 km/h. Ponadto mężczyzna miał cofnięte uprawnienia i kierował pojazdem niedopuszczonym do ruchu. Poza grzywną w wysokości 3 tys. zł, mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci legnickiej drogówki w trakcie patrolu na jednej z głównych ulic Legnicy, zauważyli samochód osobowy, którego kierujący z dużą prędkością wyprzedzał innych uczestników ruchu drogowego. Pomiar prędkości wykonany przez mundurowych jadących nieoznakowanym radiowozem z wideorejestratorem wykazał 109 km/h, gdzie ograniczenie w obszarze zabudowanym wynosiło 50 km/h.

mandat predkosc policja

Podczas kontroli okazało się, że kierującym jest 28-letni mieszkaniec Legnicy, który kierował pojazdem pomimo cofniętych uprawnień, a pojazd którym się poruszał, był niedopuszczony do ruchu. W związku z popełnionymi wykroczeniami drogowymi, zgodnie z nowym taryfikatorem, kierujący został ukarany mandatem karnym w wysokości 3 tys. zł.

Za kierowanie pojazdem pomimo decyzji o cofnięciu uprawnień, 28-latkowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News