Ogromny mandat za parkowanie na własnym podjeździe. To w przeliczeniu prawie 7200 zł

Ogromny mandat za parkowanie na własnym podjeździe. To w przeliczeniu prawie 7200 zł

parkowanie samochód zużycie paliwa

Podaj dalej

Pewne małżeństwo mieszkające w dzielnicy Noe Valley w San Francisco musi liczyć się z wysoką grzywną. Jak się okazało, przez wiele lat łamali pewien kontrowersyjny przepis, zakazujący parkowania na podjeździe przed własnym domem. Kwota grzywny jest ogromna.

Jak podało ABC 7 News, Judy i Ed Craine są aktualnie zmuszeni do parkowania swojego samochodu na stromych ulicach miasta. Stało się tak, ponieważ lokalne władze po 36 latach zakazały im parkowania na własnym podjeździe. Urzędnicy powołali się na przepis, który zabrania pozostawiania samochodów przed domem.

Według Dana Sidera, szefa Departamentu Planowania San Francisco, kontrowersyjny przepis został wprowadzony ze względów estetycznych.

„Parkowanie przed garażem to jednocześnie naruszenie zakazu parkowania przed domem, nawet jeśli samochód nie blokuje podjazdu czy chodnika. Zapis ten został wprowadzony po to aby podwórka nie zamieniały się w parkingi.” – powiedział Sider dla ABC 7 News.

Sider dodał, że miasto wysłało państwu Craines i dwóm ich sąsiadom e-mail o naruszeniu przepisów. Na szczęście to dopiero ostrzeżenie. Jeśli okaże się, że ponownie skorzystają z tego miejsca, zostaną ukarani grzywną w wysokości 1500 dolarów czyli w przeliczeniu prawie 7200 zł, plus 250 dolarów za każdy dodatkowy dzień.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News