Kabriolet Fiata Punto przejechał zaledwie 10 000 km. Można go kupić za 3430 zł

To z pewnością nie lada gratka dla wszystkich fanów Punto – dobrze zachowany kabriolet jest na sprzedaż we Francji. W ciągu trzydziestu lat przejechał nieco ponad dziesięć tysięcy kilometrów. Teraz można go kupić za śmieszne pieniądze.

Fiat Punto
Podaj dalej

Kiedy na początku lat dziewięćdziesiątych włoski Fiat rozwiązywał zasadniczy problem wymiany starzejącego się Uno, nowy model Punto stał się duchowym następcą małego, popularnego Fiata. W latach 1993-1999 wyprodukowano 3,43 miliona sztuk, znacznie przewyższając drugą i trzecią generację z odpowiednio 2,96 miliona i 2,67 milionami sztuk.

Fiat Punto

Do wielkiego sukcesu pierwszego Punto przyczyniła się także stosunkowo duża gama wersji nadwoziowych. Klienci mogli wybierać między trzy- i pięciodrzwiowym hatchbackiem, trzydrzwiowym wariantem użytkowym oraz dwudrzwiowym kabrioletem.

Jeden tych ostatnich właśnie pojawił się w sprzedaży na Lazurowym Wybrzeżu, a dokładnie we francuskim nadmorskim mieście Nicea. Co ciekawe, od roku produkcji w 1994 przejechał zaledwie 10 246 kilometrów. Kabriolet posiada oryginalny lakier Garden Green i na opublikowanych zdjęciach wygląda jakby wczoraj zjechał z taśmy produkcyjnej.

Fiat Punto

fiat punto

Najlepsze jest jednak to, że nie jest drogi. Póki co na brytyjskim serwerze aukcyjnym walczy o niego jedynie czterech oferentów. Cena sprzedaży w momencie pisania tego teksty wynosiła zaledwie 800 euro (3430 zł).

Fiat Punto I – historia w pigułce

Zaprojektowane przez Giorgetto Giugiaro Punto trafiło na rynek w 1994 roku. Samochód był następcą Fiata Uno i okazał się ogromnym sukcesem marki. Pionowe światła z tyłu pojazdu, będące pomysłem stylistów Fiata (nie zawierał ich oryginalny projekt Giugiaro) stanowiły charakterystyczny element nadwozia. Model zbudowany został na tej samej płycie podłogowej co Fiat Barchetta i Lancia Y. Pierwsza generacja Punto zdobyła nagrodę Samochód Roku 1995. Produkcję tego modelu zakończono w 1999 roku.

Przeczytaj również