Jutro rusza ogromna akcja policji w całej Polsce. 27 kwietnia posypią się mandaty - uważajcie na to!

Jutro rusza ogromna akcja policji w całej Polsce. 27 kwietnia posypią się mandaty - uważajcie na to!

bmw policja

Podaj dalej

7 kwietnia 2022 roku na terenie całego kraju będą prowadzone działania kontrolno – prewencyjne pod nazwą „Prędkość” Tego dnia policjanci ruchu drogowego skupią swoją uwagę w głównej mierze na tych kierujących którzy nie przestrzegają ograniczeń prędkości, nie oznacza to że, inne zachowania niezgodne z prawem będą umykały ich uwadze.

Posypią się mandaty

27 kwietnia 2022 roku od wczesnych godzin porannych policjanci drogówki będą przeprowadzali działania skupione na ujawnianiu wykroczeń związanych z nieprzestrzeganiem przepisów dotyczących ograniczeń prędkości. Mundurowi , którzy pełnią służbę w drogówce, a szczególnie Ci którzy pełnią ją w ramach grupy „SPEED”, będą prowadzić kontrole pojazdów w tych miejscach, gdzie występuje największe zagrożenie wypadkami z tytułu jej nieprzestrzegania

Grupa Speed będzie aktywna we Wszystkich Świętych
fot. KMP Rybnik

W służbie policjanci wykorzystują pojazdy wyposażone w wideorejestratory, a także ręczne mierniki prędkości z wizualizacją. Od lat prędkość jest jednym z decydujących czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadku drogowego i to co istotne na skalę powstałych skutków. Poruszając się po drogach nie zapominajmy, że kierujący, który nie stosuje się do określonych przepisami ograniczeń prędkości, lub jadą z prędkością niezapewniającą panowania nad pojazdem zagrażają nie tylko sobie, ale także innym uczestnikom ruchu drogowego.

Ma to wielkie znaczenie gdy w zdarzeniu udział bierze pieszy, rowerzysta osoba kierująca hulajnogą. W przypadku niechronionego uczestnika ruchu drogowego dla którego nawet nieznaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości przez kierującego zawsze zmniejszy szanse na przeżycie. Apelujemy o przestrzeganie przepisów dotyczących prędkości nie tylko w dniu prowadzonej przez policjantów akcji ale cały rok.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News