Jest nowy rekord punktów karnych w Polsce. Nikt w historii tego kraju nie "uzbierał" więcej - ta liczba to jakiś szok

Jest nowy rekord punktów karnych w Polsce. Nikt w historii tego kraju nie "uzbierał" więcej - ta liczba to jakiś szok

Jest nowy rekord punktów karnych w Polsce. Nikt w historii tego kraju nie „uzbierał” więcej – ta liczba to jakiś szok

Podaj dalej

Policjanci z Kalisza byli ostatnio świadkami prawdziwej „punktowej kulminacji”. Pewien mężczyzna uzbierał taką ilość punktów, która pozwoliłaby odebrać mu prawo jazdy w sumie ponad 4 razy. Nie słyszeliśmy jeszcze nigdy o takim wyniku, całkiem możliwe więc, że jest to nieoficjalny rekord Polski. Oczywiście rekord bardzo niechlubny…

Kumulacja!

-Kaliscy policjanci ścigali kierowcę dostawczego renault, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał przed funkcjonariuszami. Okazało się, że mężczyzna był poszukiwany listem gończym. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej 29-letniemu kierowcy grozi kara 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo odpowie również za popełnione wykroczenia w ruchu drogowym, za które „uzbierał” 85 punktów karnych. – czytamy na stronie policji wielkopolskiej.

Policjanci z Wydziału Prewencji i Profilaktyki Społecznej w miejscowości Kokanin podjęli próbę zatrzymania do kontroli drogowej kierującego renault master mężczyzny. Kierowca auta zignorował polecenia funkcjonariuszy i zaczął uciekać. Policjanci natychmiast ruszyli w pościg. Kierowca renault kontynuując ucieczkę łamał przepisy ruchu drogowego m.in. wyprzedzał w miejscach niedozwolonych, nie stosował się do sygnalizacji świetlnej oraz doprowadził do trzech kolizji drogowych, w tym jednej z policyjnym radiowozem.

konfiskata samochodu samochód policja alkohol alkomat
fot. pixabay

Aby zatrzymać nieprzewidywalnego mężczyznę do pościgu przystąpili kolejni policjanci. Po kilkudziesięciu kilometrach mężczyzna zatrzymał auto w pobliżu skrzyżowania ulic Łódzkiej i Sportowej w Kaliszu, ale wcale nie zamierzał się poddać – zaczął uciekać pieszo. Ostatecznie zbieg został zatrzymany przez policjantów z Wydziału Kryminalnego KMP w Kaliszu. Okazało się, że to 29-letni mieszkaniec województwa wielkopolskiego. Mężczyzna był poszukiwany listem gończym wydanym przez poznański sąd.

29-latek usłyszał już zarzuty w tej sprawie. Odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Za to przestępstwo grozi kara 5 lat pozbawienia wolności.

Mężczyzna nie uniknie również odpowiedzialności w związku z popełnionymi wykroczeniami w ruchu drogowym. Policjanci wyliczyli, że za wykroczenia, które popełnił, 29-latek mógłby dostać 85 punktów karnych oraz mandaty w łącznej wysokości 8,5 tys. złotych. Mógłby, ponieważ ostatecznie jego sprawą zajmie się sąd, który może wymierzyć karę w wysokości nawet 30 tys. złotych. Policjanci zatrzymali też prawo jazdy pirata drogowego.

POLICJA WIELKOPOLSKA

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News