Jeden z pierwszych mandatów na 5 tys. wystawiony. Nie do wiary za co dostał aż tyle!

Jeden z pierwszych mandatów na 5 tys. wystawiony. Nie do wiary za co dostał aż tyle!

policja-szczecin

Podaj dalej

Nowy Rok przywitał kierowców nowym, bardzo surowym taryfikatorem mandatów. Zgodnie z nowelizacją ustawy Prawo o Ruchu Drogowym za wykroczenia popełnione w ruchu ulicznym kierowcy zapłacą o wiele więcej.

Górna granica za jedno wykroczenie to teraz 5 tys. zł, a jeśli sąd zdecyduje inaczej grzywna może wynieść nawet 30 tys. zł. Są już w Polsce kierowcy, które takie kary otrzymali.

Na początku lutego kierowca Skody stracił panowanie nad samochodem, i z impetem uderzył w latarnię. Z pozoru sytuacja jakich wiele, dlaczego więc kierowca został ukarany mandatem w wysokości 5 tys. zł? Po przybyciu na miejsce policji jeden z dwóch mężczyzn uczestniczących w tym zdarzeniu przyznał się do winy. Czujni policjanci postanowili jednak sprawdzić nagrania z monitoringu.

Okazało się, że wypadek spowodował jednak jego kolega. Po kilku minutach rozmowy właściwy kierowca przyznał się, że poprosił kolegę o wzięcie odpowiedzialności na siebie, ponieważ ma już za dużo punktów karnych. Co więcej, w trakcie kontroli wyszło na jaw, że mężczyzna wcześniej wielokrotnie karany był za przekroczenia prędkości.

Przypominamy

Od 1 stycznia 2022 roku funkcjonuje nowy taryfikator mandatów. Podwyższenie grzywien za najbardziej niebezpieczne i nieodpowiedzialne wykroczenia na drodze ma na celu poprawę bezpieczeństwa w tym zakresie. Nieprzestrzeganie przez kierowców obowiązujących przepisów drogowych będzie ich słono kosztować.

Warto o tym pamiętać, bowiem bardzo często nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, że popełniamy poważne wykroczenie drogowe. A policja czuwa, i może zaprosić nas na pogawędkę w najbardziej nieoczekiwanym momencie.

źródło/fot: brd24.pl

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News