Jeden z dwoma promilami wjechał w dom, chwilę później kolejny z trzema siał postrach na drodze. Poziom naszej akceptacji dla głupoty został wyczerpany

Jeden z dwoma promilami wjechał w dom, chwilę później kolejny z trzema siał postrach na drodze. Poziom naszej akceptacji dla głupoty został wyczerpany

mandat przejście dla pieszych pieszy potrącenie policja

Podaj dalej

O tym, że wsiadanie za kierownicę po spożyciu alkoholu to największa głupota jaką można zrobić powinien wiedzieć każdy. Niestety bardzo często wielu kierowców decyduje się na jazdę w stanie nietrzeźwości, przez co policjanci w całym kraju mają ręce pełne roboty. Ten przypadek dobitnie pokazuje, że jazda pod wpływem wiąże się z bardzo poważnymi konsekwencjami.

Tylko we wtorek wpadło kolejnych dwóch nietrzeźwych kierowców. Pierwszy z nich był tak pijany, że uderzył w dom, a drugi został zatrzymany przez świadków. Wczoraj natomiast nietrzeźwy rowerzysta jechał całą szerokością chodnika. Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Pomimo wielu apeli nadal są kierowcy, którzy decydują się na jazdę na ,,podwójnym” gazie. Tylko we wtorek wpadło kolejnych dwóch nietrzeźwych kierowców. Jako pierwszy został zatrzymany 50-latek. Po 17 policjanci otrzymali zgłoszenie, że w jednej z miejscowości w gminie Miastkowo kierowca audi uderzył w dom, a następnie odjechał. Mundurowi z drogówki w pobliżu posesji zauważyli samochód odpowiadający temu ze zgłoszenia. Za kierownicą spał mężczyzna. Badanie alkomatem wykazało, że 50-latek miał 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

pracodawca pracownik kontrola stan trzeźwości alkohol narkotyki
fot. pixabay

Dwie godziny później policjanci otrzymali kolejne zgłoszenie. Tym razem w Łomży świadkowie zatrzymali kolejnego nietrzeźwego kierowcę. Z ich relacji wynikało, że jadąc jedną z ulic osiedla Południe, nagle z parkingu wyjechał kierowca hyundaia zmuszając ich do gwałtownego hamowania. Następnie kierowca ten jechał całą szerokością drogi. Mężczyźni jechali za tym samochodem, a kiedy zatrzymał się podbiegli do niego i po wyczuciu woni alkoholu zabrali kluczyki ze stacyjki. Kierowca próbował uciec, ale mężczyźni przytrzymali go do czasu przybycia funkcjonariuszy. Badanie alkomatem 40-latka wykazało blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Kierowca również trafił do policyjnego aresztu.

Wczoraj po 15 został zatrzymany kolejny nietrzeźwy kierowca. Tym razem był to rowerzysta. Policjanci z Posterunku w Piątnicy zauważyli jadącego całą szerokością chodnika jednośladem mężczyznę. W trakcie rozmowy z 67-latkiem wyczuli od niego alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że miał on blisko promil alkoholu w organizmie. Pomimo, że popełnił on wykroczenie to i tak odpowie przed sądem.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

POLICJA PODLASKA

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News