Jak pozbyć się zapachu papierosów z auta? Te cztery sposoby załatwią sprawę w kilka chwil

Palenie papierosów w samochodzie podczas jazdy powoduje, że zapach dymu wnika głęboko w każdy element wyposażenia. Niestety, otwieranie okna również niewiele pomaga w tej kwestii. Odświeżacze powietrza jedynie maskują problem, ponieważ są zbyt słabe, by pozbyć się nieprzyjemnej woni. Jak usunąć zapach papierosów z samochodu? Jest na to kilka sprawdzonych sposobów.

palenie papierosów
Podaj dalej

Wielu palaczy nie jest w stanie się powstrzymać od palenia papierosów podczas jazdy. Ceną za ten zły nawyk jest jednak nieprzyjemny zapach wnętrza, który jest szczególnie odczuwalny w miesiącach zimowych, kiedy wilgotność powietrza jest większa, a wnętrze pojazdu jest minimalnie wentylowane.

Na rynku dostępnych jest wiele pochłaniaczy nieprzyjemnych zapachów, ale wiele osób nadal korzysta z prostych, domowych środków, aby zwalczyć ten problem. Najczęściej wykorzystuje się kawę – potrafi ona nie tylko wchłonąć zapach, ale także stworzyć nowy, ciekawy aromat. Soda oczyszczona może pomóc w różnych sytuacjach, również jeśli chodzi o nieprzyjemny zapach dymu palonych papierosów. Oprócz tego, że jest w stanie wchłonąć dużo wilgoci, radzi sobie również z nieprzyjemnymi zapachami. Gdy części tekstylne zaczną śmierdzieć, zaleca się posypać je sodą oczyszczoną, odczekać chwilę, a następnie dokładnie odkurzyć.

palenie papierosów
fot. unsplash

Innym często stosowanym pochłaniaczem zapachów jest ocet. Dobrze radzi sobie z bakteriami, a odpowiednio rozcieńczony wodą potrafi usunąć zapach papierosów. Jednak jego późniejszy nieprzyjemny zapach należy przewietrzyć. Rzadziej spotykanym sposobem jest wykorzystanie węgla aktywnego – dzięki swoim możliwościom znajduje zastosowanie w różnorodnych filtrach. W postaci rozdrobnionej, np. w workach, rozprzestrzeni się w niektórych miejscach wnętrza, gdzie będzie stopniowo wchłaniał nieprzyjemne zapachy. Później wystarczy wyrzucić woreczki z węglem i cieszyć się wnętrzem bez nieprzyjemnego zapachu papierosów.

Tradycyjne metody nie pomogły? Zastosuj neutralizator nieprzyjemnych zapachów

Jeśli borykasz się z nieprzyjemnym zapachem dymu papierosowego w swoim samochodzie, to powinieneś skorzystać z neutralizatora zapachów. Środek ten różni się od klasycznych odświeżaczy powietrza tym, że całkowicie usuwa nieprzyjemną woń, a nie jedynie ją maskuje. Najlepsze efekty uzyskasz, spryskując całą tapicerkę swojego pojazdu, a następnie zamykając go na kilka godzin, a najlepiej na całą noc.

Przeczytaj również