Co tam się stało? Nie zatrzymał się do kontroli, chciał przejechać policjanta, a na sam koniec okazało się...

Co tam się stało? Nie zatrzymał się do kontroli, chciał przejechać policjanta, a na sam koniec okazało się...

mandat policja kontrola

Podaj dalej

Policjanci wydziału ruchu drogowego z łęczyckiej komendy ruszyli w pościg za kierowcą bmw. Pirat drogowy przekroczył prędkość i próbując przejechać policjanta, nie zatrzymał się do kontroli. Mundurowi zatrzymali 29-latka, miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Teraz odpowie między innymi za czynną napaść na funkcjonariusza, za co grozi nawet do 10 lat więzienia.

Co on odstawił?!

19 stycznia 2022 roku około godziny 16.00 w miejscowości Świnice Warckie, kierowca bmw przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 20 km/h. Kiedy jeden z policjantów dał sygnał do zatrzymania, kierowca zwiększył prędkość pojazdu i próbował go przejechać. Funkcjonariusz, aby uniknąć potrącenia, odskoczył, po czym wraz z kolegą ruszyli w pościg za uciekającym samochodem.

Pomimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych kierujący nadal nie zatrzymywał pojazdu i zwiększał prędkość. Kiedy zdał sobie sprawę, że nie zdoła zgubić policyjnego pościgu zakończył ucieczkę w miejscowości Dierżawy, na terenie powiatu poddębickiego. Za kierownicą suv-a siedział 29-latek, który miał ponad półtora promila alkoholu w organizmie. Bmw trafiło na policyjny parking, a nietrzeźwy kierowca do policyjnego aresztu.

Prokurator przedstawił mężczyźnie zarzuty dotyczące niezatrzymania do kontroli drogowej, prowadzenia auta w stanie nietrzeźwości oraz czynnej napaści na funkcjonariusza. Za takie przestępstwo grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo mieszkaniec powiatu poddębickiego musi liczyć się z konsekwencjami przekroczenia prędkości.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News