Boeing i Porsche budują latający samochód. Wygląda to obłędnie - mamy zdjęcia

Boeing i Porsche budują latający samochód. Wygląda to obłędnie - mamy zdjęcia

Boeing i Porsche budują latający samochód. Wygląda to obłędnie – mamy zdjęcia

Podaj dalej

Amerykański koncern z branży lotniczej Boeing i niemiecki producent luksusowych samochodów sportowych Porsche poinformowali, że wspólnie pracują nad napędzanym elektrycznie koncepcyjnym pojazdem latającym, zdolnym do przewozu osób w miastach.

Boeing przeprowadził już w tym roku test prototypu latającego samochodu dla 2-4 pasażerów, mogącego pokonać do 50 mil. Odbył się on w kilka miesięcy po tym, jak konkurencyjny wobec Boeinga Airbus, we współpracy z marką motoryzacyjną premium Audi, zaprezentował prototyp autonomicznego pojazdu pasażerskiego, który może być wykorzystywany zarówno do transportu lotniczego, jak i drogowego.

To może być przełom w transporcie

fot. Porsche
fot. Porsche

Porsche, niemiecki producent luksusowych samochodów sportowych, chce budować latające samochody, które mogą być używane jako taksówki oraz w usługach przejazdów współdzielonych. Porsche i Boeing konkurują obecnie nie tylko z Airbusem czy innymi producentami samochodów, ale także firmami technologicznymi, które zamierzają stworzyć małe, autonomiczne pojazdy latające zdolne do pionowego startu i lądowania.

fot. Porsche
fot. Porsche

Partnerstwo Boeinga i Volkswagena, spółki-matki Porsche i Audi, pojawiło się w kluczowym dla obu podmiotów okresie. Jak zauważył Reuters, niemiecki koncern próbuje bowiem budować nowy wizerunek po aferze dieslowej z 2015 r. Producent z USA zmaga się natomiast z międzynarodowym kryzysem po tym, jak katastrofy lotnicze z udziałem samolotów Boeing 737 MAX doprowadziły do uziemienia wszystkich najlepiej sprzedających się maszyn firmy.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News