Bardzo kosztowna kolizja 19-latka w BMW. Konsekwencje wobec kierowcy zostaną wyciągnięte przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny

Bardzo kosztowna kolizja 19-latka w BMW. Konsekwencje wobec kierowcy zostaną wyciągnięte przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny

54-700243

Podaj dalej

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 19-letniego kierowcę BMW, który spowodował kolizję samochodem niedopuszczonym do ruchu, a następnie odjechał z miejsca zdarzenia. Mężczyzna za popełnione wykroczenia został ukarany mandatami karnymi na łączną kwotę ponad 5 tys. złotych. Dodatkowe konsekwencje wobec kierowcy zostaną wyciągnięte przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny.

Pierwszy dzień kwietnia rozpoczął się intensywnymi opadami śniegu. W związku z tym na drogach panowały trudne warunki. Niestety część kierowców przedwcześnie zdecydowała się na zmianę opon. W efekcie w powicie pszczyńskim tego dnia doszło aż do 7 kolizji drogowych.

Jedna z nich miała miejsce w Pszczynie na ulicy Kopernika, około godziny 12:30. Kierowca samochodu osobowego marki BMW nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych, stracił panowanie nad pojazdem i przejeżdżając cały chodnik, uderzył z impetem w ozdobny murek ogrodzeniowy, a następnie odjechał z miejsca. O zdarzeniu dyżurnego powiadomili świadkowie. Skierowani na miejsce policjanci natychmiast przystąpili do działań zmierzających do ustalenia sprawcy tej kolizji. W pierwszej kolejności mundurowi sprecyzowali markę i model, a następnie numery tablic rejestracyjnych, aż w końcu dotarli do samego kierującego.

Okazało się, że osobowe bmw prowadził 19-letni mieszkaniec powiatu pszczyńskiego. Podczas kontroli policjanci ustalili, że samochód, którym nastolatek kierował, jest niedopuszczony do ruchu i nie posiada obowiązkowego ubezpieczenia OC, a widniejące na pojeździe tablice rejestracyjne nie pochodzą z tego pojazdu. Stróże prawa ukarali młodego kierowcę mandatami w łącznej wysokości 5 100 złotych. To jednak nie wszystko. Za jazdę bez ubezpieczenia OC konsekwencje wobec 19-latka wyciągnie jeszcze Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny.

Pamiętajmy, że od nas samych zależy, jak będzie kształtowało się bezpieczeństwo na drodze. Korzystajmy z niej w sposób, który nie koliduje z przepisami prawa i nie zagraża innym uczestnikom ruchu. Miejmy zawsze na uwadze bezpieczeństwo własne i swoich bliskich.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News