50 lat jeździł bez prawa jazdy. To nie przeszkodziło mu pracować jako kierowca TIR-a

50 lat jeździł bez prawa jazdy. To nie przeszkodziło mu pracować jako kierowca TIR-a

Ridic_nakladaku_50_let_bez_ridicaku_Perex

Podaj dalej

Jazda bez wymaganych uprawnień to nic niezwykłego. W mediach niemal codziennie można znaleźć informacje o kierowcach, którzy zostali złapani przez policję po czym okazało się, że mają sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, lub prawa jazdy nigdy nie posiadali. To jedna z takich historii. Choć przyznamy szczerze, że trudno w nią uwierzyć.

50 lat bez uprawnień jako kierowca ciężarówki

50 lat – dokładnie przez tak długi czas pojazdami różnej maści kierował ponad 70-letni Brytyjczyk. I nie byłoby w tym kompletnie nic dziwnego, gdyby nie jeden fakt. Mężczyzna nigdy nie miał prawa jazdy. Skutecznie jednak ukrywał przed otoczeniem fakt, że uprawnień nie posiada. Nawet bardzo skutecznie. Nie przeszkodziło mu to nawet wtedy, kiedy podjął pracę jako zawodowy kierowca ciężarówki.

To sytuacja bez precedensu, ponieważ w tym zawodzie rutynowe kontrole drogowe to przecież codzienność. Najwyraźniej jednak przez te wszystkie 5 dekad mężczyzna miał niezwykłego farta. Wpadł dopiero kilka dni temu na wjeździe na autostradę przy skrzyżowaniu nr 11 w pobliżu Cannock w Wielkiej Brytanii.

I o mały włos by mu się upiekło, ponieważ funkcjonariusze na początku chcieli sprawdzić tylko ubezpieczenie. Kiedy okazało się, że jest ono nieważne, dopiero wtedy poprosili o okazanie prawa jazdy. To po prostu nie mieści się w głowie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News