260 km/h na ograniczeniu do 120. Kierowca lambo będzie miał teraz o czym rozmyślać

260 km/h na ograniczeniu do 120. Kierowca lambo będzie miał teraz o czym rozmyślać

260 km/h na ograniczeniu do 120. Kierowca lambo będzie miał teraz o czym rozmyślać

Podaj dalej

Zero tolerancji dla piratów drogowych. Patrol grupy „Speed” z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krakowie zatrzymał kierującego lamborghini, który pędził z prędkością 259,7 km/h, lekceważąc znak ograniczenia do 120 km/h. Pirat drogowy został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych i 10 punktami karnymi.

Do zatrzymania pirata drogowego doszło w piątek (26 sierpnia br.) na trasie S-7 Widoma – Szczepanowice (powiat krakowski). Policjanci wchodzący w skład grupy „Speed” z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krakowie kontrolując prędkość nieoznakowanym radiowozem, wyposażonym w wideorejestrator, zauważyli jadące z dużą prędkością lamborghini. Natychmiast zmierzyli jego prędkość i okazało się, że kierowca tego pojazdu przekroczył dozwoloną prędkość o 139,7 km/h, pędząc 259,7 km/h, w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 120 km/h.

Pirat drogowy natychmiast został przez stróżów prawa zatrzymany do kontroli drogowej. Za złamanie limitu prędkości kierowcę lamborghini, którym okazał się, 45-letni mieszkaniec Miechowa mundurowi ukarali mandatem karnym w wysokości 2500 złotych i 10 punktami karnymi.

Przypominamy, że nadmierna prędkość jest główną przyczyną wypadków drogowych. Osoby, które nie stosują się do ograniczeń prędkości, stanowią ogromne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego każdego dnia policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie rygorystycznie kontrolują przestrzeganie przepisów na drogach powiatu krakowskiego, a piratów drogowych traktują zgodnie z zasadą „zero tolerancji”, nakładając na nich wysokie mandaty.

fot. Lamborghini

MAŁOPOLSKA POLICJA

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News