Mistrz WRC oficjalnie w Mercedesie na przedostatnią rundę DTM

Mistrz WRC oficjalnie w Mercedesie na przedostatnią rundę DTM

68 interakcji
Mistrz WRC oficjalnie w Mercedesie na przedostatnią rundę DTM

Podaj dalej

Pięciokrotny rajdowy mistrz świata, Sebastien Ogier został oficjalnie potwierdzony przez zespół Mercedesa na 9. rundę DTM (21-23 września). Tydzień po Rajdzie Turcji, Francuz zamieni Forda Fiestę WRC na Mercedesa-AMG C63 DTM.

Ogier miał już okazję jeździć Mercedesem przygotowanym do DTM na torze Zaandvoort przed lipcową rundą mistrzostw. 34-latek z Gap zaliczył wtedy 3 okrążenie jako szofer w race taxi, przewożąc swoją żonę Andreę Kaiser – prezenterkę telewizyjną wyścigów DTM. Dziś i jutro obecny wicelider punktacji WRC sprawdzi Mercedesa-AMG C63 DTM na Autodromo di Vallelunga Piero Taruffi we Włoszech.

Sebastien Ogier: To bardzo ekscytujące doświadczenie. DTM jest dla mnie czymś zupełnie nowym, ale staram się uczyć jak najwięcej z każdym okrążeniem. Dostrzegam w tym możliwość poszerzenia moich wyścigowych horyzontów i zyskania doświadczenia. Do teraz nie jeździłem za wiele po torach wyścigowych. Miałem kilka razów w samochodzie GT. Auto DTM jest oczywiście szybsze. Rzecz jasna nie mogę oczekiwać, abym był od razu konkurencyjny w gościnnym starcie. Spodziewam się trudnego pierwszego weekendu w Spielbergu, gdzie moim celem będzie trzymać się z innymi kierowcami jak tylko możliwe.

Francuski kierowca będzie trzecią z międzynarodowych gwiazd, które gościnnie wystąpią w tegorocznym sezonie DTM. Dotychczas na inauguracji sezonu na Hockenheim swój pożegnalny weekend w Audi zaliczył dwukrotny mistrz serii, Mattias Ekstrom. W tym miesiącu na włoskim obiekcie Misano do specjalnie przystosowanego BMW wsiądzie dwukrotny czempion Indycar oraz złoty medalista paraolimpijski, Alex Zanardi (nie ma obu nóg).

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News