Mikołaj Sokół: Robert Kubica odchodzi z Williamsa. Oficjalka jeszcze dziś

Ceniony ekspert F1, Mikołaj Sokół przekazał na swoim Twitterze, że Robert Kubica po sezonie 2019 odejdzie z zespołu ROKiT Williams Racing.

Mikołaj Sokół: Robert Kubica odchodzi z Williamsa. Oficjalka jeszcze dziś
Podaj dalej

Oficjalne potwierdzenie spodziewane jest jeszcze dziś, prawdopodobnie podczas konferencji prasowej przed Grand Prix Singapuru. Polak ma dokończyć tegoroczny sezon, ale w kolejnym sezonie nie zamierza zostawać w ekipie z Grove. Jednocześnie zgodnie z umową z ekipy kierowanej przez Claire Williams wycofa się główny sponsor krakowianina, PKN Orlen.

Wciąż nie wiadomo, jakie opcje na 2020 r. są realne dla 34-latka. Dziś oficjalnie został zamknięty temat przejścia do Haasa, który utrzyma obecny skład kierowców. Dziennikarz Eleven Sports przekonuje, że PKN Orlen zamierza pozostać w F1 i wciąż poszukuje miejsca na przyszły sezon w królowej sportów motorowych. W kuluarach nie ustają plotki o możliwościach przejścia do zespołów, w których jeszcze ostatecznie nie potwierdzono obsady na sezon 2020. Kubica ma mieć w zanadrzu także kilka alternatyw poza F1, ponoć m.in. w DTM.

Przeczytaj również