Miał 3 promile i pojechał po więcej alkoholu. Zabłądził na własnym osiedlu i jeździł po betonowych schodach

Miał 3 promile i pojechał po więcej alkoholu. Zabłądził na własnym osiedlu i jeździł po betonowych schodach

Podaj dalej

Kompletnie pijany mężczyzna został ujęty przez mieszkańców osiedla Mniszek, którzy uniemożliwili mu dalszą jazdę, a następnie przekazali interweniującym policjantom. Stróże prawa ustalili, że mieszkaniec powiatu grudziądzkiego miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie i pojechał samochodem do sklepu, po więcej.

Policjanci z drogówki w Grudziądzu, otrzymali w niedzielę (24.11.2019) zgłoszenie o pijanym kierowcy, ujętym przez mieszkańców osiedla Mniszek. Gdy przyjechali na miejsce, okazało się, że od kierowcy Forda czuć silną woń alkoholu, a badanie wykazało że ma go w organizmie przeszło 3 promile. Policjanci ustalili tożsamość kierującego- okazał się nim 22-letni mieszkaniec powiatu grudziądzkiego. Jak się okazało, miał on także zakaz prowadzenia pojazdów. Mundurowi ustalili ponadto, że 22-latek wraz ze znajomymi w jednej spod grudziądzkich wsi spożywał alkohol.

Gdy go zabrakło, postanowił wsiąść w samochód i jechać do sklepu po więcej. Z uwagi na upojenie alkoholowe, mężczyzna zabłądził i wjechał na trawnik pomiędzy bloki, gdzie usiłował przejechać przez betonowe schody.

W trakcie tego manewru uszkodził swój pojazd oraz dwa prawidło zaparkowane samochody stojące obok, co zaalarmowało okolicznych mieszkańców, którzy uniemożliwili mu dalszą jazdę i powiadomili policję. Teraz 22-latek stanie ponownie przed Sądem.

Ledwie zdał prawo jazdy i pierwsze co zamontował sportowy wydech. To musiało się tak skończyć

źródło: www.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News