Zupełnie nowy SUV w portfolio znanej budżetowej marki już w 2025 roku. Co o nim wiadomo?

Samochody w popularnym typie nadwozia SUV nadal są głównym obiektem zainteresowania klientów. Dzieje się tak pomimo piętrzących się problemów z przepisami w wielu europejskich miastach, które domagają się ograniczenia w ich poruszaniu. Popularna marka Dacia, która cieszy się ogromną popularnością, już w przyszłym roku pokaże nam zupełnie nowy taki model.

Dacia Bigster-koncept
Podaj dalej

Dacia Bigster to zupełnie nowa pozycja w katalogu samochodów marki

Jak wygląda koncepcyjna wersja nowego modelu Dacii, już wiemy. Producent czerpał z niego inspirację dla oczekiwanego nowego Dustera. Seryjny SUV o nazwie Bigster oparty na tej koncepcji pojawi się w przyszłym roku. Co o nim wiemy?

Dacia Bigster ujawniona w wersji koncepcyjnej wygląda świetnie i wiele osób zastanawia się na ile model seryjny będzie go odzwierciedlał. Dacia stwierdziła, że ​​ostateczna wersja Bigstera będzie uwzględniać 90% tego, co już widzimy na poniższych zdjęciach.

Nowy SUV w hierarchii modeli rumuńskiego producenta będzie zajmował wyższą pozycje, niż Duster. Dla klientów jest to świetna alternatywa dla modelu od Kia- Sportage. Jak widać na fotografiach, nowy SUV ma wiele wspólnego z nową Dacią Duster. Wiadomo jednak, że koncepcja Bigstera pojawiła się wcześniej, niż nadchodzący w tym roku model.

Nie jest tajemnicą, że jak na markę low-cost projekt Bigstera jest bardzo odważny. Efekt uzyskany dzięki masywnym czarnym okładzinom i szerokim nadkolom podkreśla mocny i nowoczesny wizerunek użytkowego SUV-a. Takie wrażenie podkreślają także reflektory w kształcie litery Y i paski LED oraz wybrzuszenie na masce. Dacia zadbała także o efektowne podświetlone zaktualizowane logo.

Tył i bok nowego SUV-a także wyglądają równie dobrze. Wzdłuż dolnej części drzwi biegną ochronne listwy boczne z tworzywa sztucznego, które świetnie współgrają z wykończeniem nadkoli. Niemniej kluczowe są takie detale jak spojler na pokrywie bagażnika, światła stopu w kształcie litery Y oraz duży ochronny tylny zderzak.

Dacia Bigster concept
Dacia Bigster concept

Jakie silniki dostanie nowy SUV Dacii?

Na tę chwilę nie ma jeszcze żadnych wiarygodnych informacji na temat tego, jakie silniki dostanie nowy SUV Dacii. Mówi się jednak, że może korzystać z części nadchodzącego Renault Astral. W takiej sytuacji Bigster byłby oferowany z gamą jednostek benzynowych typu „mild hybrid” oraz podobnie jak debiutujący na dniach Duster w pełni hybrydowych.

Niewiadomą jest także wariant napędu Bigstera. Stylistyka nadwozia SUV-a każe nam myśleć, że będzie oferowany także z napędem na wszystkie koła. Ponadto, jeśli coś takiego jest dostępne w nowym Dusterze, to oznacza to, że producent dysponuje taką możliwością.

Jeśli chodzi o wnętrze Bigstera, to nadal jest ono wielką niewiadomą. Brak jest oficjalnych zdjęć kabiny Bigstera. Po debiucie Dustera możemy domniemywać, że Bigster otrzyma podobny design kabiny i technologie z nowego modelu. To oznacza, że producent zaoferuje m.in. 10’1- calowy ekran dotykowy. Dacia twierdzi, że wnętrze Bigstera będzie jednym z najbardziej przestronnych w segmencie.

W związku z tym, że Dacia Bigster trafi do sprzedaży w 2025 roku, to prawdopodobnie będzie droższa od Dustera. Jeśli chodzi o przedział cenowy, to zdania są podzielone. Mówi się bowiem o cenie oscylującej w granicach 126 tys.- 130 tys. zł. NIE PRZEGAP: Po 4 latach Dacia zapowiada lifting swojego flagowego SUV-a. We wnętrzu wszystko się zmieni

Dacia Bigster w ofercie od 2025 roku
Dacia Bigster w ofercie od 2025 roku
suv Dacia Duster wnętrze
Dacia Bigster może mieć podobne wnętrze jak nowy SUV  Duster

Przeczytaj również