Po 4 latach Dacia zapowiada lifting swojego flagowego SUV-a. We wnętrzu wszystko się zmieni

Nie jest tajemnicą, że wielu klientów oczekuje momentu, kiedy w salonach pojawi się nowa Dacia Duster. Ze względu na nowy popularny napęd i zastosowane technologie rumuński SUV ma szansę stać się bestsellerem. Teraz budżetowa marka zapowiedziała, że poprawi także inny model.

Dacia Spring FL 2024 EV
Podaj dalej

Elektryczny SUV marki Dacia przejdzie metamorfozę

Wprowadzony na rynek niemal cztery lata temu pierwszy samochód elektryczny marki Dacia, który stał się jednym z najpopularniejszych pojazdów tego typu w Europie, w tym roku przejdzie lifting.

Jak zapowiada producent, elektryczny SUV zyska szereg użytecznych funkcji, nieco zyska na atrakcyjności nadwozia, a także, co najważniejsze zmiany obejmą poprawę wydajności akumulatora. Nie jest tajemnicą, że klienci narzekali na zasięg. Teraz w obliczu silnej konkurencji ze strony MG Motor, Dacia musiała zająć się tą kwestią.

W związku z tym, że Dacia opublikowała pierwsze zdjęcie nadchodzącego Springa, widzimy jedynie dyskretne zmiany na zewnątrz samochodu. SUV ma tę samą sylwetkę z pewnymi zmianami w obszarze przedniego i tylnego zderzaka. Mogłoby to sugerować nieznaczne zwiększenie wymiarów elektrycznego SUV-a.

Największe zmianą zajdą we wnętrzu samochodu. Według pierwszych nieoficjalnych informacji klienci zyskają większy komfort w porównaniu do obecnego modelu. Zmiany widoczne będą także na poziomie Media Nav. Tu wszystka ma wyglądać zupełnie inaczej, niż obecnie.

Na wszystkich rynkach Dacia zmierza do uogólnienia wersji podstawowej Essential. Nie będzie już korzystać z ekranu multimedialnego, zgodnie z informacjami Profit.ro, które nie zostały jeszcze oficjalnie potwierdzone.

Dacia France ogłasza modernizacje modelu Spring
Dacia France ogłasza modernizacje modelu Spring

Jakie nowości techniczne przyniesie modernizacja Dacii Spring?

Poprawiona Dacia Spring, otrzyma nowe oprogramowanie, co wpłynie na poprawę wydajności SUV-a i zapewni mu dyskretny wzrost autonomii. Mówiono także o możliwości sprzedaży modelu z mniejszym akumulatorem, który byłby dostępny dla mniej zamożnych klientów w atrakcyjnej cenie. Nie jest tajemnicą, że konkurencja ma sporo nowych modeli w tym segmencie w cenie 20 000 euro, albo poniżej.

Bardzo tania wersja Dacii Spring powstaje z myślą o rekompensacie utraconych dotacji klientów marki z Niemiec i Francji. Elektryczny Spring będzie do wyboru z dwiema wersjami mocy: 45 i 65 KM o przyzwoitej autonomii.

Próżno jednak wyczekiwać wielkich zmian technicznych. To dlatego, że już w 2026 roku producent chce wypuścić na rynek kolejną generację Dacii Spring. Duże inwestycje w lifting modelu nie mają w tej sytuacji sensu. Nowa Dacia Spring ma zostać zaprezentowana już wkrótce. Nie wykluczamy premiery odnowionego modelu na nadchodzącym Salonie Motoryzacyjnym w Genewie. To oznaczałoby, że stanie tuż obok nowego wyczekiwanego Dustera. Czy tak się stanie, dowiemy się 26 lutego br. Czytaj także: Wyższe opłaty za parkowanie SUV-ów? Niemcy idą o krok dalej i biorą inny czynnik pod uwagę

 

Przeczytaj również