Zniżka cenowa na zakup samochodu, to spadek jakości? Tu w czasie jazdy pęka pedał gazu

Walka o najlepszą cenę samochodu wydaje się, że wymaga dzisiaj od producentów wielu wyrzeczeń. W efekcie obniżenia kosztów niektóre firmy sięgają po bezprecedensowe rozwiązania w procesie produkcji. Kierowcy wówczas doświadczają niecodziennych sytuacji, którymi dzielą się w social media.

usterki samochodu
Podaj dalej

Taka sytuacja w czasie prowadzenia samochodu to ostatnie, o czym pomyśli kierowca

Żaden właściciel samochodu kupując go w salonie, nie zna szczegółów na temat tego, jak powstawał w procesie produkcji. Dostrzega jedynie to, co widać gołym okiem, bo wychodzi z założenia, że na resztę ma gwarancję.

Złamanie pedału gazu w trakcie jazdy to niewątpliwie coś, czego nikt się nie spodziewa. Niestety potrafi się przydarzyć wielu kierowcom. To na przykład jeśli, kupią sobie samochód z 2021 r., który nosi logo Tesli. Nic dziwnego, że zastanawiają się, dlaczego tak się stało.

peka pedal gazu samochodu
zrzut ekranu/ Reddit

Trzonek w każdej chwili może się tak złamać

Swoim niezbyt przyjemnym doświadczeniem z pedałem gazu w Tesli podzielił się użytkownik Reddit. Kierowca posiada Model 3 Long Range od Tesli z 2021 r. Właśnie się zastanawia, dlaczego, kiedy docisnął pedał gazu, ten pękł. Jak widać na zdjęciu, pęknięcie jest duże i jest na środku, więc można się zastanawiać nad użyciem zbyt wielkiego nacisku.

Niestety, jak również widać skonstruowano go z pewnego rodzaju pustego w środku polimeru/plastiku. Zatem dostawca nie przywiązywał zbyt dużej wagi do jakości tego elementu w samochodzie. Złamać go można w każdej chwili, więc nic dziwnego, że pękł. Na szczęście nie zdarzy sie to w przypadku pedału hamulca, który wykonano ze stali.

Co ważne, od 2017 r., już kilku właścicieli Modelu S podzieliło się w mediach podobną historią i udostępniło zdjęcia. Wyszukiwarka od Google potwierdza, że to nie jedyny przypadek. Na „pocieszenie” mamy informację, że nie tylko Tesla używa plastikowego pedału gazu. To znana praktyka wielu dostawców samochodów. Czytaj także: Taki SUV jest teraz świetną opcją. Zakasuje rynek tą nową nieosiągalną dla rywali ceną

Przeczytaj również