Zima atakuje kierowców na wszystkich trasach. Karambol BMW i ciężarówek był kwestią czasu

Zima atakuje kierowców na wszystkich trasach. Karambol BMW i ciężarówek był kwestią czasu

Podaj dalej

Chwile grozy przeżył wczoraj kierowca BMW na krajowej S3. Samochód osobowy brał udział w karambolu i  utknął pomiędzy ciężarówkami. Odcinek drogi ekspresowej w kierunku Skwierzyny zablokowano na kilka godzin. Stan nawierzchni sugeruje, że warunki drogowe były ciężkie.

W okolicach węzła Gorzów, w poniedziałkowy wieczór doszło do koszmarnie wyglądającego karambolu. Brało w nim udział 6 samochodów w tym 5 ciężarowych.

Zima nie odpuszcza, warunki drogowe są ciężkie

Dramat rozegrał się na 83 km trasy S3 w okolicach węzła Gorzów Północ.  Jeden z samochodów ciężarowych wpadł w poślizg i przebił bariery energochłonne. Pojazd stanął pomiędzy obiema jezdniami ekspresówki. Dalej nastąpił efekt domina, w efekcie którego w karambolu wzięło udział 5 ciężarówek i samochód osobowy.

Warunki na trasie były ciężkie, zatem utrata  przyczepności nie budzi zdziwienia. Intensywne opady śniegu i niska temperatura to wrogowie drogowców.

Foto: Gorzowianin.com, Marcin Kluwak

Kierowca BMW wpadł pomiędzy ciężarówki

O prawdziwym szczęściu może mówić kierowca BMW, który znalazł się pomiędzy ciężarówkami. Pomimo tego, że karambol wygląda groźnie, żaden  z kierowców wszystkich 6 pojazdów nie ucierpiał.

Policjanci zablokowali węzeł Gorzów Północ i kierowali pozostałe pojazdy poruszające się pasem od strony Szczecina w ul. Szczecińską. Trasa S3 pomiędzy węzłami Gorzów Północ, a Gorzów Zachód była zablokowana przez kilka godzin.

Kierowca BMW pomiędzy ciężarówkami
Foto: Gorzowianin.com

Nagranie z miejsca wypadku, powinno przypomnieć kierowcom, że często są zdani tylko na własne umiejętności za kierownicą.

W związku z tym, należy pamiętać o tym, że szczególna ostrożność i dystans pomiędzy pojazdami potrafi zdziałać cuda. Zwłaszcza gdy dojdzie do takiej sytuacji.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News