Zapchany filtra paliwa w benzynie. To zaniedbanie może cię zrujnować

Zapchany filtra paliwa w benzynie. To zaniedbanie może cię zrujnować

rura wydech halas

Podaj dalej

Zapchany filtr paliwa przeszkadza w efektywnej pracy silnika. Potrzebuje bowiem jak najczystszej mieszanki. Rozmaite zanieczyszczenia, obecne w benzynie przyczyniają się do powstania kłopotliwych i kosztownych usterek wtryskiwaczy i pompy paliwa. Jak poznać, że filtr paliwa jest zapchany? Wyjaśniamy.

Jak często powinieneś wymieniać filtr paliwa?

Regularna wymiana filtra paliwa do prawdziwy klucz do sukcesu. Zaleca się aby montować nowy po przebiegu 30 do 60 tys. km. Informację na ten temat można znaleźć w książce obsługi samochodu lub w serwisie u sprawdzonego mechanika. Ta bardzo ważna część eksploatacyjna samochodu kosztuje niewiele w porównaniu do skutków zaniedbań jego wymiany. Cena zakupu nie przekracza na ogół kwoty 100 zł.

W sezonie zimowym kierowcy powinni zwrócić baczniejszą uwagę na zamarzającą wodę. Wychwycone przez materiał filtrujący cząsteczki wody zamieniają się w nieprzepuszczalny lód. Taka sytuacja może doprowadzić do poważnych awarii kluczowych podzespołów silnika. Dlatego warto regularnie wymieniać filtr paliwa.

filtr paliwa

Nierówna praca silnika, szarpanie autem? To powinno dać ci do myślenia

Warto sprawdzać dokładnie układ paliwowy. Zignorowanie wymiany filtra paliwa powoduje, że efektywność przepływu benzyny znacznie spada. Dlatego ważne aby podczas czynności serwisowych samochodu pamiętać o ewentualnej wymianie.

Zapchany filtr generuje szereg objawów. Lista jest dość długa, a o właściwą diagnozę możesz poprosić fachowca. Niesprawność filtra wiąże się z kilkoma charakterystycznymi symptomami. Są to na przykład problemy z przyspieszaniem, zmienione odgłosy pracy silnika czy kłopoty z zapłonem to najczęstsze objawy.

Dlatego kiedy odnotujesz regularne powtarzanie się któregokolwiek z listy zamieszczonej poniżej, udaj się do warsztatu. Wymiana filtra nie jest kłopotliwa, ale w niektórych przypadkach pomoc może ci się przydać.

Objawy zapchanego filtra paliwa w samochodzie z silnikiem benzynowym:

  1. spadek mocy silnika
  2. szarpanie w czasie przyspieszania
  3. silnik gaśnie w trakcie jazdy
  4. samochód ma problemy z rozruchem
  5. większe zapotrzebowanie na paliwo
  6. wyraźne dymienie z rury wydechowej
  7. wyczuwalny zapach oleju

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News