Yanosik nareszcie dostępny w Android Auto! Kierowcy nie kryją radości

Yanosik nareszcie dostępny w Android Auto! Kierowcy nie kryją radości

Yanosik-beta w-Android-Auto

Podaj dalej

Autorzy Yanosika, ulubionej aplikacji polskich kierowców, poinformowali, że w nocy z 2 na 3 września przeszli certyfikację Google. Tym samym Yanosik w wersji beta jest już dostępny  w Android Auto.

Yanosik nareszcie w Android Auto

Kierowcy bardzo długo czekali na tę wiadomość. Proces wymagał czas ze względu na zaangażowanie wielu działów i pracy wielu ludzi, by dopracować ostateczną wersję. Testerzy aplikacji już od samego rana dzielą się wrażeniami z nowej wersji.

Do tej pory kierowcy musieli uruchamiać aplikację, korzystając z wyświetlacza telefonu, teraz Yanosik jest dostępny z poziomu ekranu samochodu.

Ograniczenia liczbowe na beta testach są powodem, dla którego nie wszyscy chętni mogą skorzystać z tej opcji, ale gwarantujemy, że w już wkrótce pojawi się wersja dostępna dla wszystkich użytkowników Yanosika– wyjaśnia Julia Langa z Yanosika w rozmowie z Telepolis.

yanosik
foto: yanosik

Aplikacja na Android Auto będzie darmowa

Na oficjalną premierę Yanosika w Android Auto przyjdzie jeszcze moment poczekać. To, co ucieszy polskich kierowców to fakt, że twórcy zapewnili, że aplikację będzie można pobrać za darmo. W przyszłości również nie ma mowy o jakichkolwiek opłatach.

Jak zapewniają producenci, Yanosik na Android Auto będzie oferował wszystkie najważniejsze funkcje. Nie zabraknie w nim dobrze znanych użytkownikom funkcji tj. nawigacja czy możliwość zgłaszania zdarzeń.

Nowości ucieszą wielu kierowców. Nowy Yanosik będzie można obsługiwać głosowo, przy pomocy Asystenta Google. Ponadto w aplikacji nowością są nazwy ulic, które pojawią się  podczas wykonywania manewrów.

Producent popularnej nawigacji planuje na bieżąco wprowadzać aktualizacje, tak by pomóc kierowcom podróżować jeszcze bardziej bezpiecznie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News