Wypadek Audi R8 na niemieckiej autostradzie. Za dużo na liczniku i betonowa bariera

Wypadek Audi R8 na niemieckiej autostradzie. Za dużo na liczniku i betonowa bariera

wypadek R8 na niemieckiej autostradzie

Podaj dalej

W poniedziałek wieczorem, miał miejsce groźnie wyglądający wypadek. Na niemieckiej autostradzie rozbiło się Audi R8 Spyder. To najszybszy samochód w stajni producenta, który posiada silnik z tyłu. Za najnowsze benzynowe cacko z widlastą V10, władającą mocą 570 KM i 550 Nm, należy szykować co najmniej 970 tysiący złotych.

Szare Audi R8 uderza w betonową barierę na autostradzie A7

Poniedziałkowy wypadek na autostradzie A7 postawił na nogi służby ratunkowe. Na miejscu zastały rozbite Audi R8 . Kierowca rozpędzonego samochodu nie opanował auta i wpadł w poślizg. Samochód zderzył się betonową poręczą.

Powodem tej sytuacji były trudne warunki pogodowe i śliska nawierzchnia. W rezultacie, rozpędzony kierowca sportowego samochodu, nie opanował jego mocy.

wypadek R8 na niemieckiej autostradzie

Pomimo tego, że uderzenie było silne, zarówno kierowca jak i pasażer nie odnieśli obrażeń w wypadku. Policja wstępnie oszacowała szkody na kwotę około 70 000 euro (ponad 317 tys. PLN)

Wypadek Audi R8 spowodował zamknięcie jednego pasa autostrady. Trasę między Kirchheim i Bad Hersfeld-West w kierunku północnym zablokowano, w związku z tym utworzył się 4- kilometrowy korek.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News