Wyjątkowy Peugeot 3008 DKR jest na sprzedaż. Ścigał się nim w Rajdzie Dakar Sébastien Loeb

Nie często się trafia taka okazja, by poczuć się jak Sébastien Loeb w Peugeot 3008 DKR, w którym się ścigał w Rajdzie Dakar. Miłośnicy prestiżowych wyścigów będą mieli taką okazję już pod koniec listopada. To wtedy RM Sotheby’s wystawi na taki aukcje rarytas- Peugeot 3008 DKR, który woził świetnych kierowców i jest gotów na kolejne wyścigi.

Peugeot 3008 DKR Dakar Loeb front
Podaj dalej

Trzy razy ścigał się w Rajdzie Dakar ale nie tylko

Nieczęsto widujemy na aukcjach odnoszące sukcesy samochody wyścigowce Rajdu Dakar. Pod koniec miesiąca RM Sotheby’s wystawi na aukcji Peugeota 3008 DKR, który ścigał się po całym świecie, w tym w Rajdzie Dakar trzy razy.

Peugeot 3008 DKR zajął miejsce DKR 2008 w 2017 roku w tym wyścigu, ale wtedy ze Stéphane’em Peterhanselem za kierownicą. Wygrał ale to nie ten samochód jest na sprzedaż. Egzemplarz wystawiony na aukcję miał zaszczyt ścigać się z trzema gwiazdami za kierownicą. Wśród nich jest także Sébastien Loeb. Kto będzie czwarty? To możesz być Ty, jeśli rzecz jasna wygrasz tę aukcję. Do tego jednak potrzebny ci będzie grubszy portfel, albo wysoka zdolność kredytowa. Jedno jest pewne- samochody wyścigowe odnoszące sukcesy w Rajdzie Dakar nie trafiają na aukcję często.

Prywatny zespół PH Sport kupił tego egzemplarz 3008 DKR zaraz po Rajdzie Dakar i z Khalidem Al Qassimim za kierownicą wygrał Abu Dhabi Desert Challenge w 2017 roku. Ten sam kierowca prowadził go także na innych imprezach. W Rajdzie Dakar w 2017 r. wystartował nim Cyryl Despres, po czym powtórzył to w 2019. Sébastien Loeb. Obaj zajęli trzecią lokatę.

Al Qassimi prowadził go jeszcze w tym roku na zawodach Dubai International Baja, a także Abu Dhabi Desert Challenge, Jordan Baja i Sharqiyah Baja. Peugeot 3008 DKR oferowany na aukcji na początku lutego 2021 r. ścigał się także w Dubai International Baja i brał udział w Rajdzie Dakar 2022, gdzie zajął dopiero 42. miejsce.

Peugeot 3008 DKR Dakar Loeb
Wyścigowy Peugeot 3008 DKR 2017

Peugeot 3008 DKR może kosztować nawet blisko 3 miliony złotych

Fakt, że oferowany na aukcji Peugeot 3008 DKR z 2017 r. ma na koncie tylko jedno zwycięstwo, nie obniża jego wysokiej wartości kolekcjonerskiej. Nie dość, że prowadziło go trzech szanowanych kierowców, to francuska firma PH Sport zajęła się jego odbudową. W efekcie samochód jest gotowy na kolejne wyścigi. To widać chociażby na prezentowanych przez dom aukcyjny fotografiach. Rzecz jasna, tak będzie, jeśli nowy właściciel będzie chciał brać w nich udział. Do tej pory samochód ma na swoim koncie dwanaście takich imprez.

Jeśli nie, to następny właściciel będzie mógł go wykorzystać, jako świetną opcję do jazdy w terenie. Zaznaczamy, że nie będzie to tania zabawka. Peugeot 3008 DKR ma podwójnie turbodoładowany 3,0-litrowy silnik wysokoprężny V6 oraz 6-biegową manualną skrzynię biegów. Generuje moc 340 koni mechanicznych i 800 Nm.

RM Sotheby’s spodziewa się, że samochód zostanie sprzedany za kwotę od 350 000 euro do 650 000 euro. To oznacza, że trzeba mieć wolne 3 miliony złotych, by poczuć się jak Loeb na pustynnych bezdrożach. To niemała inwestycja, która wymaga grubszego portfela, ale na pewno warta swojej ceny. Kolejna taka okazja, jeśli w ogóle się zdarzy, nie wiadomo kiedy się trafi. Czytaj także: To świetna alternatywa dla Peugeot 3008. Ma modne nadwozie, atrakcyjny wygląd i poszukiwany napęd

Przeczytaj również