Wszyscy rzucili się na promocyjny bilet. Zostawili auta w garażach i nie chcą żadnego paliwa

Czasami wystarczy jeden dobry pomysł, by ograniczyć wydatki na paliwa, uszczęśliwić kierowców, a nawet wyhamować inflację i galopujące ceny diesla i benzyny. Ten pomysł to promocyjny bilet na krajowe środki transportu i wszyscy chętnie zostawią auta w garażach.

obniżki VAT na paliwa
Podaj dalej

Bilet za 42 złote receptą na wysokie ceny paliwa

Jakkolwiek brzmi to abstrakcyjnie, to wystarczy jeden promocyjny bilet, by kierowcy już nie chcieli tankować paliwa. W dobie koszmaru cenowego na stacjach paliw miesięczny bilet na wszystkie środki transportu nieoczekiwanie stał się hitem w Niemczech, którego zazdroszczą im polscy politycy.

Kiedy nadeszły chude czasy dla niemieckich kierowców i przyjeżdżali do Polski tankować paliwa, ktoś z rządzących wpadł na pomysł wprowadzenia promocyjnego miesięcznego biletu. Za jedyne 9 euro miał umożliwiać podróże po całym kraju bez żadnych ograniczeń. Po miesiącu od prowadzenia pomysłu do realizacji efekt przeszedł najśmielsze oczekiwania.

Kierowcy zostawili auta w garażach, a z biletu korzystają wszyscy- nawet polscy turyści, co widać po blisko 21 milionach sprzedanych biletów. Paliwa potaniały, ale spadła też inflacja.

wszystkie paliwa będą droższe
fot. freepik

Miliony sprzedanych biletów ograniczyły popyt na tankowanie

Bilet za 9 euro to dziś ogromny sukces w walce z inflacją. Dlatego również w Polsce pojawiła się propozycja wprowadzenia tego rozwiązania. Na razie projekt ustawy trafi pod obrady sejmu.

W Niemczech zaś wyhamowała inflacja i potaniało paliwo, bo tani bilet za 42 złote załatwił również ten problem. Kierowcy porzucili swoje samochody w garażach, co przełożyło się na mniejsze zainteresowanie tankowaniem na stacjach benzynowych. Oszczędzają kierowcy i oszczędza państwo.

W związku z tym rządzący w Niemczech rozważają przedłużenie promocji na miesięczny bilet i chcą nadal obniżać podatki na paliwa. To nie rozwiąże problemów z węglem i gazem, ale pozwala zaoszczędzić kierowcom i turystom. W efekcie popyt na tankowanie nie będzie windował cen paliwa.

https://wrc.net.pl/mh-specjalny-bilet-zamiast-drogiego-paliwa-polacy-go-dostana-by-tanio-podrozowac

 

Przeczytaj również