Specjalny bilet zamiast drogiego paliwa. Polacy go dostaną, by tanio podróżować?

Specjalny bilet zamiast drogiego paliwa. Polacy go dostaną, by tanio podróżować?

bilet zamiast paliwa freepik

Podaj dalej

Wysokie ceny paliwa pozbawiają Polaków możliwości taniego podróżowanie. Niektórzy już porzucili samochody i korzystają z innych alternatywnych form transportu jak komunikacja miejska, rowery czy hulajnogi. Niemcy, jak pisaliśmy, wyszli ze świetną propozycją dla kierowców, a teraz rządzący chcą ją zaproponować Polakom.

Bilet zamiast drogiego paliwa

W Niemczech zamiast drogiego paliwa zaproponowano kierowcom bilet za jedyne 9 euro (42,21 zł), dzięki któremu przez miesiąc mogą tanio podróżować po całym kraju. Bilet świetnie się sprawdził, jako forma pakietu pomocowego dla kierowców. Zainteresowanie jest ogromne i przewyższyło oczekiwania rządzących.

W Polsce kierowcy dziś mogą liczyć na wakacyjne promocje na paliwa, jakie wprowadziły stacje benzynowe. Pomimo obniżki podatków paliwo nadal jest jednak za drogie dla wielu Polaków. Dlatego w przyszłym tygodniu do Sejmu trafi projekt ustawy ws. utworzenia funduszu wsparcia komunikacji publicznej.

Autorem projektu jest partia Razem, a o projekcie przedstawionym na konferencji prasowej w piątek, informuje Bankier.pl. Polscy politycy chcą iść za przykładem Niemiec i zaoferować Polakom tanie formy transportu.

Specjalny bilet w niewielkiej cenie mógłby się świetnie sprawdzić również w Polsce. Czy projekt znajdzie akceptację rządzących? Dowiemy się wkrótce, a jak to wygląda w Niemczech?

9-Euro-Ticket zamiast paliwa dojczland info
Shutterstock

Polscy turyści też mogą skorzystać z promocyjnego biletu

W Niemczech sprzedaż miesięcznego biletu za 9 euro ruszyła w czerwcu. Bilet mogą wykorzystać także Polacy, bo oferty nie ograniczono jedynie do mieszkańców Niemiec.

Zamiast wydawać pieniędzy na paliwo, można za 9 euro podróżować środkami komunikacji miejskiej, aglomeracyjnej i regionalnej po całym kraju. Taka oferta to świetna recepta na tanie podróżowanie po kraju sąsiadów. Gdzie można go kupić?

Bilet za 9 euro jest dostępny na stronie Związku Komunikacyjnego w Sztutgarcie, stronie niemieckich kolei, automatach biletowych i w kasach na dworcach.

Nie ma co ukrywać, że taki bilet na tanie podróże po Polsce cieszyłby się sporym zainteresowaniem.

Pojawił się nowy pakiet pomocowy dla kierowców. Tańsze paliwa i dodatek ponad 1400 zł

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News