W piątek darmowe ładowanie samochodów elektrycznych. Kierowcy nie wydadzą tam ani grosza

Już w najbliższy piątek przypada Światowy Dzień Pojazdów Elektrycznych, w związku z tym kierowcy elektryków mogą liczyć na świetny prezent- darmowe ładowanie. Niestety ale o ile nam wiadomo skorzystają z niego jedynie Brytyjczycy. Właściciele samochodów EV korzystają z wielu przywilejów na co dzień np. jadą buspasem bez mandatu czy darmowe parkowanie. Jednak w obliczu rosnących cen energii taki gest jest mile widziany.

kierowcy elektrykow z ograniczonym tankowaniem
Podaj dalej

Kierowcy elektryków będą świętować- pojadą za darmo

Brytyjscy kierowcy zasiadający za kierownicą samochodów elektrycznych uczczą Światowy Dzień Pojazdów Elektrycznych darmowym „tankowaniem”. Bezpłatne ładowarki będą dostępne w różnych miejscach w Wielkiej Brytanii.

Jak informuje Express, RAW Charging oferuje w piątek kierowcom możliwość bezpłatnego pobierania elektrycznego paliwa w całej swojej sieci, aby uczcić Światowy Dzień Pojazdów Elektrycznych. Sieć ładowania działa w popularnych lokalizacjach jak outlet McArthurGlen w Yorku i Cheshire Oaks, puby Greene King w całym kraju oraz Slough Charge Yard.

Bezpłatne ładowanie potrwa cały dzień. Rozpocznie się o godzinie 12:01 w piątek 9 września, a normalne pobieranie opłat wystartuje o 23:59 tego samego dnia. Klienci skorzystają z różnych szybkich ładowarek AC i DC Ultra Rapid od RAW w Wielkiej Brytanii. Wszystko, czego potrzebują to aplikacja ChargePoint lub karta RFID.

kierowcy pjada za darmo elektrykami
fot. pixabay

To świetny prezent, bo ceny prądu znacznie wzrosły

Wielkiej Brytanii nie ominęła podwyżka cen energii elektrycznej. Biorąc pod uwagę, że 45% właścicieli samochodów elektrycznych ładuje je poza domem to świetny prezent. Dla kierowców to dobry powód do świętowania, bo odetchną ich portfele.

Firma RAW zapowiedziała kontynuację współpracy z firmami w całej Wielkiej Brytanii w celu zapewnienia ładowarek w miejscach docelowego zamieszkania. Tak, aby pomóc, w przejściu na napęd elektryczny samochodów zanim zacznie obowiązywać zakaz sprzedaży nowych aut spalinowych.

„Chcielibyśmy uczcić Światowy Dzień EV, odwdzięczając się kierowcom pojazdów elektrycznych z Wielkiej Brytanii. Staramy się utrzymywać niskie stawki ładowania w całej Wielkiej Brytanii i chcielibyśmy podziękować naszym klientom, oferując bezpłatne ładowanie AC i DC 9 września 2022 r.” – powiedział Bruce Galliford, CEO RAW Charging, cytowany przez Express.

RAW ma w planach rozszerzenie swojej sieci ładowarek. Według Zap-Map, pod koniec sierpnia 2022 r. w Wielkiej Brytanii istniało 33 996 punktów ładowania pojazdów elektrycznych. Dostępne były  w 20 534 lokalizacjach. Od sierpnia 2021 roku jest ich o 34% więcej. W ciągu ostatnich czterech latach liczba punktów ładowania wzrosła czterokrotnie.

Światowy Dzień EV to globalny ruch, którego celem jest świętowanie e-mobilności i promowanie przejścia na pojazdy elektryczne. W poprzednich latach producenci samochodów wykorzystali ten dzień, na zobowiązania się, że od pewnego roku będą oferować jedynie samochody elektryczne albo wypuszczą nowe modele EV.

https://wrc.net.pl/mh-przerwy-w-dostawach-pradu-ladowanie-samochodow-elektrycznych-mozliwe-w-okreslonych-godzinach

 

Przeczytaj również