Sierpień przynosi zmiany w przepisach. Brak ich przestrzegania to nowe mandaty dla kierowców

Sierpień przynosi zmiany w przepisach. Brak ich przestrzegania to nowe mandaty dla kierowców

kierowca mandaty prędkość autostrada oszczędność paliwa

Podaj dalej

Sierpień to dla niektórych kierowców miesiąc zmian w prawie jazdy i nowych ograniczeniach. Brak ich znajomości to nowe kary i mandaty we wcale nie niskiej wysokości. Zwłaszcza że polska waluta nie jest ostatnio szczególnie mocna.

Mandaty za nowe ograniczenia prędkości

Główne zmiany,  jakie pojawią się w sierpniu, nie dotyczą tylko kierowców z Wielkiej Brytanii, bo mandaty i poważne problemy grożą też zagranicznym kierowcom. Dlatego warto zapoznać się z nowymi przepisami, jakie zaczynają obowiązywać na wyspach.

Sierpień wprowadzi kilka ważnych zmian w przepisach, które mogą znacząco wpłynąć na sposób jazdy i możliwość wyjazdu na ulice. W styczniu przeprowadzono gruntowną modernizację Kodeksu Drogowego, co ma uczynić brytyjskie drogi bezpieczniejszymi. W maju kierowcy dostali ostrzeżenie o nowych mandatach, jakie się pojawią. Pojawią się bowiem drogi z nowym ograniczeniem prędkości.

W lipcu Walia ogłosiła, że ​​obniża średnie ograniczenie prędkości na drogach z ograniczeniami z 30 do 20 mil na godzinę. Co oznacza, że kierowcy mogą tam prowadzić swój samochód jedynie z prędkością 32 km/h.

Miasta w hrabstwie Oxfordshire również wprowadzają zmiany, które mają na celu ograniczyć hałas i zanieczyszczenie powietrza. Ponadto wolniejsza jazda to większe bezpieczeństwa na drogach.

Witney, miasto położone na zachód od Oksfordu, ogłosiło, że również skorzysta z programu prowadzonego przez radę i wprowadzi zmiany w ograniczeniach prędkości. Należy się liczyć, że w sierpniu wiele innych miast wprowadzi powyższe ograniczenie prędkości.

parking-mandaty-
fot. freepik

Londyn z nowymi ograniczeniami i zakazami dla aut spalinowych i zmiany w prawie jazdy

W tym miesiącu spodziewane są wyniki konsultacji dla londyńskiej Strefy Ultra Niskiej Emisji (ULEZ). Mówi się, że ULEZ zostanie rozszerzona od 29 sierpnia 2023 r. Burmistrz Londynu Sadiq Khan podkreśla, że ekspansja strefy przyczyni się to do radykalnego ograniczenia emisji w stolicy i wokół niej.

Brytyjczycy nie kryją smutnych refleksji, że wysokie opłaty oznaczają, że epoka paliwożernego prywatnego samochodu dobiega końca. Przyszłość centrów miast to piesi, rowery i transport publiczny.

Ważne zmiany w przepisach dotyczących prawa jazdy ucieszą wielu emigrantów mieszkających w Wielkiej Brytanii. To świetna informacja dla tych, którzy przyjechali z Hiszpanii, bo jak pisze Express, urzędnicy hiszpańscy i brytyjscy podejmą w tym miesiącu kolejne negocjacje.

W maju ogłoszono, że brytyjscy emigranci z Hiszpanii mają zakaz prowadzenia samochodów, jeśli korzystają z brytyjskiego prawa jazdy wydanego przez DVLA. Otrzymają 6 miesięcy na wymianę brytyjskiej licencji na hiszpańską bez konieczności zdawania testu.

Ten nowy radiowóz policji to koszmar kierowców. „Big Brother” wykryje wszystko- dostaną mandat za niezapięte pasy i rozmowy przez telefon

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News