Volkswagen szuka forsy na elektryki. Co dalej z markami sportowymi?

Volkswagen szuka forsy na elektryki. Co dalej z markami sportowymi?

Podaj dalej

Jak  informuje Reuters, Volkswagen najwyraźniej rozważa sprzedaż marki motocykli Ducati.

Po odrzuceniu dotychczasowych plotek agencja informuje obecnie, że Volkswagen chce sprawdzić zainteresowanie marką, zanim uruchomi listopadową rundę pięcioletniego planowania.

Sygnał startowy do sprzedaży

Potwierdziły to trzy osoby z agencji informacyjnej. Wciąż nie jest jasne, czy Ducati faktycznie trafi do sprzedaży. Omówione zostaną również inne opcje, takie jak partnerstwo technologiczne, restrukturyzacja i pierwsza oferta publiczna.

W zeszłym roku sprzedano około 32 tys. motocykli tej marki. Firma odnotowała pierwszy spadek od ośmiu lat.  Sprzedając  Ducati, Volkswagen pożegnałby ulubiony projekt Ferdinanda Piecha, byłego przewodniczącego rady nadzorczej.

To nie koniec

Producent chce przejść na masową produkcję samochodów elektrycznych i starać się podwoić swoją wartość do 200 miliardów euro.

Lamborghini Huracan
Lamborghini Huracan

Pięcioletni plan dotyczy także przyszłości marek samochodów sportowych Lamborghini i Bugatti. Aby sprzedaż  mogła odbyć się na początku 2021 r., zarówno inwestorzy jak i banki musieliby zbadać oczekiwania i strategie cenowe. Mając na uwadze możliwy sygnał startowy do sprzedaży, osoba mająca dostęp do informacji poufnych powiedziała, że ​​nastąpił tu ruch. Jak dotąd Volkswagen odmówił oficjalnego komentarza w tej sprawie.

 

 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News