Volkswagen Group straci projektanta. Stefan Sielaff przechodzi do Geely

Volkswagen Group straci projektanta. Stefan Sielaff przechodzi do Geely

Stefan Sielaff Leaves Bentley for Geely

Podaj dalej

W mediach huczy o tym, że niemiecki koncern straci jednego ze swoich najlepszych projektantów. Czy Grupa Volkswagen pozwoli mu na przeprowadzkę do Chin?

Odejście Stefana Sielaffa do chińskiego konkurenta, pozostawi olbrzymią wyrwę nie tylko w firmie Bentley, ale w całej Grupie VW.

Chiński producent nie chce komentować zmian personalnych

“Business Insider” informuje, że Stefan Sielaff w zeszłym miesiącu zrezygnował ze stanowiska głównego projektanta w firmie Bentley i przechodzi do Geely. Na początek przeniesie się do szwedzkiego Göteborga, gdzie Geely ma swoje studio projektowe Volvo Design Center.  Docelowo Sielaff  będzie pracować w Szanghaju.

Stefan_Sielaff Volkswagen Group
Stefan Sielaff, foto Auto&Design

Volkswagen straci na rzecz konkurencji kolejnego projektanta

Sielaff studiował na Uniwersytecie Nauk Stosowanych w Monachium i londyńskim Royal College of Art , zanim zdobył pierwsze doświadczenie zawodowe. Dla  Audi pracował od początku lat 90, z  przerwami do 2003 r.

KIEROWCO! TO NAJLEPSZY MOMENT NA ZAKUP OPON! SPRAWDŹ PROMOCJE

Po 3-letniej przerwie,  powrócił  znowu do Audi w 2006 r. gdzie zajął stanowisko Head of Design. W 2012 roku przeniósł się do Grupy VW jako czołowy projektant wnętrz, a trzy lata później, na niepełny etat, piastował funkcję głównego projektanta w firmie Bentley.

W Geely od 2012 roku pracuje Thomas Ingenlath. Obecnie jest szefem marki Geely Polestar. Wcześniej pracował w zespole projektowym Volkswagena, razem z Sielaffem. Wygląda na to, że ścieżki kariery obu panów ponownie się skrzyżują.

volkswagen Group Stefan Sielaff
Foto www.businessinsider.de

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News