Volkswagen rusza na bitwę z Teslą. Niewiarygodne jakie mają plany!

Volkswagen rusza na bitwę z Teslą. Niewiarygodne jakie mają plany!

VW Group gigafabryka

Podaj dalej

Volkswagen ogłosił strategię NEW AUTO do 2030 roku. Grupa właśnie ujawniła trzecią potencjalną inwestycję w gigafabrykę w Europie. Tym samym niemiecki producent staje do bitwy o elektryczny rynek z Teslą.

Volkswagen idzie na bitwę z Teslą

Volkswagen Group ma w planach aż sześć fabryk ogniw litowo-jonowych w Europie. Tym samym wyprodukuje wspólnie ze swoimi partnerami około 240 GWh mocy rocznie.
Po szwedzkim projekcie w Skellefteå i Salzgitter w Niemczech (z Gotion High-Tech) producent ujawnił kolejną lokalizację. Hiszpanię to kraj gdzie powstanie nowa gigafabryka akumulatorów. Tym samym będzie ona wspierać, lokalną produkcję samochodów elektrycznych, głównie Seata i Cupry.

Oficjalnie ten projekt nie został jeszcze potwierdzony, ale Grupa Volkswagen wraz z tajemniczym partnerem chciałaby wyprodukować 40 GWh do końca 2030 roku.

„Jako trzecia lokalizację, Grupa Volkswagen zamierza uczynić Hiszpanię strategicznym filarem swojej kampanii elektrycznej i rozważa utworzenie całego łańcucha dostaw samochodów elektrycznych w tym kraju. W ramach większego programu transformacji, lokalizacja zapewniłaby dostawy dla planowanej produkcji BEV w Hiszpanii. Grupa weryfikuje możliwość stworzenia giga fabryki wraz ze strategicznym partnerem. W końcowej fazie rozbudowy pod koniec dekady zakład ma mieć roczną wydajność 40 GWh godzin.

Grupa powiększy rodzinę modeli elektrycznych

Grupa  ma w planach produkcję małych samochodów elektrycznych, które będą korzystały z akumulatorów pochodzących z nowej hiszpańskiej gigafabryki. Samochody mają trafić do produkcji w 2025 r.

Ostateczna decyzja będzie zależeć od ogólnych ram i dotacji państwowych

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News