Volkswagen Beetle w wersji Gran Tourismo Sport to rasowa wyścigówka GT3. Pod maską drzemie 400-konny silnik

Volkswagen Beetle w wersji Gran Tourismo Sport to rasowa wyścigówka GT3. Pod maską drzemie 400-konny silnik

vw beeetle widebody

Podaj dalej

Volkswagen Beetle po raz ostatni wyjechał z fabryki w 2019 roku. Popularny garbus w najmocniejszej wersji dysponował mocą 210 KM. Dziś na świecie istnieje projekt, który zmienia go w wydajną wyścigówkę rodem z Gran Turismo Sport.

Volkswagen Beetle w wersji GT3 czerpie moc z ostrego pięciocylindrowca

Prior Design wraz z JP Performance przekształcają Beetle w wyścigówkę GT3. Projekt opracowano na podstawie szablonu z gry wideo Gran Turismo Sport. Limitowany szerokokadłubowy garbus czerpie moc z silnika Audi RS3.

Fakt, że samochody sportowe są często oferowane tylko w limitowanych edycjach, nie jest niczym nowym. Od niedawna ten trend przenosi się na scenę tuningową. Świadczy o tym zestaw widebody dla VW Beetle, ograniczony do 53 sztuk, opracowany przez Prior Design wraz z JP Performance.

Obecnie VW Beetle w luksusowym wydaniu GT3 jest gotowy do jazdy. Jak pokazuje Jean-Pierre Kraemer w swoim wideo na swoim kanale YouTube, pięciocylindrowy silnik Audi RS3 nie jest jednak regularną częścią konwersji. To rarytas stworzony na potrzeby debiutu.

Volkswagen Beetle widebody silnik rs3
YouTube JP Performance

Beetle w wersji GT3 można rezerwować od marca

Odważna nowa edycja Garbusa to 3-osobowy samochód z bogatym pakietem aerodynamicznym. Projekt oficjalnie zatwierdził zarówno Volkswagen, jak i firma Polyphony Digital, producent gier wideo.

Wersja Gran Tourismo Volkswagena będzie kosztować 27 tys. zł (5990 euro). Widebody pasuje do wszystkich modeli Garbusa wyprodukowanych w latach 2011-2019 i posiada certyfikat. Ponadto w tej cenie można otrzymać za darmo autografy szefa Prior Design Andreasa Belzka i tunera Jean-Pierre Krämera z JP Performance.

Charakterystyczny głęboki przedni splitter, duże wyloty powietrza za nadkolami, mocno poszarpany tylny dyfuzor i spoiler z tyłu, to gwarancja na nietuzinkowy egzemplarz w garażu.

Zestaw można rezerwować od marca, a zamówienie można złożyć, korzystając ze strony internetowej Prior Design. Przynajmniej czysto teoretycznie dlatego, że na razie jeszcze nikt nie ma garbusa od JP Performance.

Każdy, kto powie, że jeździ Garbusem, a potem wyjedzie zza rogu takim egzemplarzem, prawdopodobnie wywoła zdziwienie na twarzy. Zwłaszcza, że ten spektakularny zestaw szerokokadłubowy, ma pod maską 400 konne serce Audi RS3.

Volkswagen Beetle widebody
YouTube

VW-Beetle-Widebody

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News