Użytkownicy CarPlay żałują, że zaktualizowali iPhone'a. Znów mają problemy

Na początku zeszłego tygodnia Apple wypuścił z wielkimi fanfarami aktualizację iOS 15. Jeśli chodzi o kierowców korzystających z CarPlay, to niewiele dostali. Jedyną istotną aktualizacją jest tryb nawigacji 3D w Apple Maps.

Apple CarPlay nawigacja
Podaj dalej

Nowa aktualizacja iPhone’a, to nowe problemy z CarPlay. Poprawek nie widać

Tryb nawigacji 3D w Apple Maps to funkcja, która po aktualizacji iOS15 jest dostępna tylko na iPhone’ach. Użytkownicy CarPlay uzyskają do nich dostęp jeszcze w tym roku.
Instalacja iOS 15 zakończyła się w zupełnie nieoczekiwany sposób dla kierowców korzystających z CarPlay.

Jak donoszą kierowcy, po zaktualizowaniu urządzeń do nowego systemu operacyjnego CarPlay przestał działać prawidłowo, a wykonanie połączeń telefonicznych stanowi prawdziwe wyzwanie.
To wszystko dlatego, że zaledwie po kilku sekundach rozmowy CarPlay po prostu przełącza dźwięk na telefon, pomimo aktywnego połączenia nadal wyświetlanego na ekranie w samochodzie.

Mówiąc prościej, dźwięk trafia do iPhone’a, mimo tego, że połączenie z jednostką główną jest nadal aktywne. W niektórych przypadkach cały dźwięk jest skierowany do telefonu, w tym komunikaty nawigacji i muzyka. Obojętnie czy pochodzi z Apple Music, czy Spotify.

iphone-carplay
foto: Apple

Lekarstwa brak, ale istnieje szansa, że nie będziesz w gronie poszkodowanych

Jak dotąd nie ma sposobu na to, by wyeliminować niepożądane skutki najnowszej aktualizacji Apple. W odwecie pozostaje stare rozwiązanie, czyli całkowite odłączenie iPhone’a i ponowne podłączenie do jednostki głównej.

Dobra wiadomość jest taka, że nie wszyscy mają ten problem. Nie wiadomo jaki wzorzec pozwala uniknąć dziwnego zachowania nawigacji. Użytkownicy iPhone’a 12 Pro bez problemu korzystają z CarPlay.

To nie znaczy, że problem jest związany z użytkownikami konkretnych modeli telefonów. Na tę chwilę nie ma skutecznego rozwiązania, chociaż użytkownicy Reddiit sugerują, że zmiana kabla może czasami przywrócić normalne działanie.

Przeczytaj również