Tym samochodem zdmuchną ofertę konkurencji. Świetne wyposażenie i osiągi, a do tego skandalicznie niska cena

Wszyscy kierowcy noszący się z zamiarem pożegnania się ze swoim samochodem poszukują najlepszych ofert na zakup nowego. Dobrze by było, gdyby miał wszystko, co najlepsze, był oszczędny, a do tego tani w zakupie. Brzmi to jak zadanie niemożliwe do zrealizowania. Prawdą jest jednak, że w tej kwestii mistrzowie już istnieją. Na dodatek są coraz bliżej uznanych marek, ale tylko po to, by ukraść im klientów.

premiera i zachwyt samochodem bajoun
Podaj dalej

Tym samochodem zdmuchną konkurencję – już się do tego przygotowują

Benzyna, olej napędowy, czy może postawić na przygodę z samochodem w skandalicznie niskiej cenie i do tego super oszczędnym? Takim jest bez wątpienia model od Baojun, chińskiego producenta, którego wspiera gigant SAIC Motors i General Motors. U tego pierwszego nawet Audi robi zakupy dla swoich elektryków. Samochód nie dość, że oryginalnie się nazywa, to jest rewelacyjny do miasta.

Marka dopiero przygotowuje się do wypuszczenia go na rynek, ale już w przedsprzedaży  zebrała ponad 10 000 zamówień. Tym samym okazuje się, że  ten futurystyczny model podbije rynek i zmiecie konkurencję. W czym tkwi tajemnica szaleństwa kierowców na punkcie tego samochodu?

Świetne wyposażenie i 460 km jazdy bez grama paliwa

Baojun Cloud4 to chińska rewolucja. Cloud jest dłuższy niż Yep, bo mierzy 4295 mm długości, 1850 mm szerokości i 1652 mm wysokości. Ma pięciodrzwiowe nadwozie , a jego design podkreślają takie elementy, jak światła LED , podzielone grupy optyczne oraz minimalistyczny i futurystyczny przód.

Samochód ma także duże 18-calowe felgi, a w kabinie pasażerskiej znajdują się dwa 8,8 -calowe ekrany do danych dotyczących jazdy oraz 15,6-calowy ekran do systemu infotainment. Co ważne, tym ostatnim można manipulować za pomocą asystenta głosowego Ling OS 2.0.

Nie mogło zabraknąć również takich elementów jak system bezprzewodowego ładowania smartfonu , system kamer panoramicznych 360 stopni czy system oświetlenia Ambiente z 265 kolorami. No i do tego ta cena. Jednym słowem – minimalna. Kierowca zapłaci za niego co najmniej 54 016,47 zł. To w przeliczeniu na polską walutę. Ten model zaczyna się bowiem od 95 800 juanów. Cena za najwyższy model z tej gamy to 123 800 juanów, czyli szalone 69 617 zł.

W tej cenie kierowca otrzymuje samochód wykorzystujący silnik elektryczny o mocy 134 koni mechanicznych i 330 Nm. Można go powiązać z dwiema bateriami. Jedną o pojemności 37,9 kWh z autonomią 360 kilometrów lubo pojemności 50,6 kWh , która zapewnia autonomię 460 kilometrów . Nie jest też tajemnicą, że system ładowania pozwala przejść od 30% do 80% zasięgu w czasie zaledwie 30 minut. To przy opcji ładowania o dużej mocy. Czytaj także: Top 5 samochodów dla seniorów. Na liście ekspertów znalazł się także SUV – teraz to sprzedażowy hit w dobrej cenie

Przeczytaj również