Top 6 samochodów, które ciężko sprzedać. Taki zakup to wejście na minę

Top 6 samochodów, które ciężko sprzedać. Taki zakup to wejście na minę

top 6 samochodów

Podaj dalej

Kierowcy bardzo często kupują auta, kierując się sercem, a nie rozsądkiem. Dlatego m.in. powstała lista samochodów, które ciężko sprzedać. Znany polski mechanik stworzył ją z myślą o kierowcach, którzy kupując samochód z braku wiedzy i doświadczenia popadają w kłopoty.

Top 6 używanych samochodów, które gwarantują problemy ze sprzedażą

Kierowcy często kierując się wyjątkowością i oryginalnością modeli, nie liczą się z faktem, że im rzadziej występujący samochód, tym trudniej nabyć do niego części.

W wielu przypadkach nawet wymiana części eksploatacyjnych może stanowić nie lada problem. Co w rezultacie generuje trudności z dalszą odsprzedażą samochodu. Poniżej znajdziesz czołówkę problematycznych samochodów z wyjaśnieniem mechanika, dlaczego ciężko je sprzedać.

Renault Avantime 2001-2003

To wyjątkowy samochód, nie tylko, jeśli chodzi o wygląd, chociaż, to on przyczynił się do tego, że wyprodukowano jedynie 8,5 tys. egzemplarzy. Zdobycie części to ogromny problem, a jeżeli są dostępne, koszty zakupu są szokująco wysokie. Na przykład przedni kierunkowskaz kosztuje 1200 zł, ekran nawigacji 2600 a szyba przednia w ASO to wydatek rzędu 4600 zł.

samochod renault-avantime en wheelsage org Juliano Scotini
foto: Juliano Scotini

Jaguar X350 2003-2009

Stylistycznie model nawiązywał do końcówki produkcji lat 80. Ten piękny projekt nadwozia stworzono od zera, co w rezultacie przekłada się na wysokie koszty zakupu części. Karoseria podobnie jak Audi A8 to 100% aluminium. Koszty naprawy zawieszenia gdzie 1 amortyzator kosztuje ponad 3 tys. zł, sprawiają, że ciężko znaleźć nabywcę dla tego modelu.

Jaguar-XJ-X350

Chevrolet Malibu 2012 – 2015

To bardzo mało popularny model, który posiada fajne wyposażenie i mnóstwo opcji. Problem w tym samochodzie polega na tym, że nie było na niego zbytniego popytu. O ile wymiana klocków i tarcz nie nastręcza problemu, o tyle naprawa karoserii i grubsze mechaniczne naprawy to już prawdziwy dramat. W związku z tym kupno takiego auta przewiduje problemy z jego sprzedażą.

samochod chevrolet malibu

Mazda RX8 2003-2012

Bardzo piękny samochód, który zarówno ciężko jest kupić, jak i sprzedać. Model, chociaż posiada silnik Wankla, 2 rotory i ponad 200 KM, nie dojeżdża do 80-90 tys. km. W skrócie trzeba umieć go eksploatować. Dużą wadą jest fakt, że dużo pali, zjada go rdza a części są bardzo trudno dostępne. W rezultacie wymagają remontu albo pod maskę trafiają inne silniki.

mazda-rx-samochod by motor1
foto: Motor1

KIA Opirus 2003 2011

Skopiowana stylistycznie z Mercedesa, bardzo dobrze wyposażona, miała konkurować z czołowymi niemieckimi markami. Bardzo dobrze wyposażona Kia, miała jednak sporo wad. Słaba jakość wykonania wnętrza, daje o sobie znać już po kilku latach użytkowania. Ponadto Kia jest podatna na rdze a zakup części zaczyna graniczyć z cudem. To w rezultacie oznacza, że pomimo dużej gamy jednostek silnikowych, bardzo ciężko jest sprzedać ten samochód.

Kia-Opirus-auto bild de top 6 samochodów
Kia-Opirus-auto bild de top 6 samochodów

Lancia Thesis 2001-2009 zamyka top 6 samochodów

Ten niegdyś bardzo prestiżowy w Polsce samochód, oferował różne jednostki silnikowe do wyboru. Bardzo dobrze wyposażony samochód, po latach bardzo ciężko sprzedać z uwagi na brak części i małą ilość miejsca w środku. Ponadto same części eksploatacyjne są bardzo drogie, na przykład regulacja hamulca ręcznego kosztuje 1000 zł.

lancia-thesis top 6 samochodów
lancia-thesis top 6 samochodów

.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News