To prawdziwe szaleństwo z tymi niskimi kosztami zakupu. Konkurent Dacii bije nowy rekord

Wśród budżetowych modeli jest wiele, które w przeciwieństwie do Dacii należą do marek premium. Stanowią one coraz silniejszą konkurencję dla rumuńskiej marki. Brytyjczycy mają prawdziwą gwiazdę, która sprzedaje się coraz lepiej.

MG-ZS samochód w promocji
Podaj dalej

Konkurent Dacii bije nowy rekord sprzedaży

Brytyjski konkurent budżetowej Dacii to brytyjska marka premium, która dziś jest częścią azjatyckiego giganta Saic Motor. Nie ma zbyt wiele wspólnego z designem i pomysłami producenta, jakim niedawno była.

Teraz MG buduje swoją pozycję jednej z najpotężniejszych marek niskobudżetowych o europejskim poziomie. Idzie jej tak dobrze, że może jej już pozazdrościć najmocniejszy rywal w Europie – Dacia. Jest duża szansa, że ukradnie jej klientów.

Wyniki sprzedaży z ostatnich kilku miesięcy ujawniają, który model ma szansę zdobyć dla MG podium. Już od dawna MG ZS zdobywa rzesze fanów. W Hiszpanii zyskał pozycję jednej z najlepszych tanich opcji. Widać to na hiszpańskich drogach.

mg-zs-essence rekord
MG Motor Espagna

Bez pośpiechu idzie po nowy rekord

Jak donoszą hiszpańskie media, październikowy wynik MG ZS wielu pozostawił z otwartymi ustami, gdy zajął tam 12 pozycję wśród bestsellerów.
W listopadzie spadł o cztery miejsca niżej, ale osiągnął wyższą sprzedaż w porównaniu z poprzednim miesiącem. W ten sposób w końcówce tego roku MG ZS ponownie bije swój sprzedażowy rekord.

Tymczasem hiszpański rynek jest bardzo konkurencyjny. Dacia to najtrudniejszy dla MG rywal, w walce o mistrzostwo niskich kosztów.
Ostatnie miesiące tego roku przynoszą jednak wyraźny trend wzrostowy chętnych na zakup tego SUV-a za kwotę bazową poniżej 13 000 euro. Nie będziemy zaskoczeni, jeśli w 2023 roku MG ZS stanie się prawdziwą gwiazdą wśród budżetowych modeli. Już teraz udowadnia, że na rynku jest miejsce dla takich modeli.

NIE PRZEGAP

Nowy rywal Dacii rośnie w siłę. Nie trzeba go nawet kupować, wystarczy bezpłatna aplikacja

Ta alternatywa dla Dacii Sandero świetnie się sprzedaje. Tylko przez 30 dni sprzedano ponad 1300 egzemplarzy

 

Przeczytaj również