To Bugatti Divo, to najbardziej szalona specyfikacja jaką widziałeś

To Bugatti Divo, to najbardziej szalona specyfikacja jaką widziałeś

Podaj dalej

Motoryzacyjny Youtuber TheStradMan, znany ze swojej wyjątkowej kolekcji pojazdów, udostępnił w sieci video z odbioru zupełnie nowego Bugatti Divo. Ta specyfikacja modelu jest daleka od tych jakie widziałeś

W kolekcji przyjaciela gwiazdy YouTube znajdują się Bugatti Vision Gran Turismo , Chiron i Veyron Vitesse. Teraz do tego zacnego grona dołączyła ta niezwykła „biedronka”. Tak w skrócie bowiem można nazwać tę wyjątkową specyfikację.

To Bugatti Divo jest jednym z 40 egzemplarzy na świecie

Wykończony w głębokiej czerwieni z czarnymi i czerwonymi akcentami na całej długości, otrzymał pseudonim „Biedronka”. To za sprawą  nakrapianego wzoru, zajmującego obszary za charakterystyczną linią nadwozia Bugatti w kształcie litery C.

Ten wyjątkowy egzemplarz Bugatti Divo opuścił Paryż, gdzie został zmontowany, i dotarł do Sun Valley (USA), w ogromnym drewnianym pudełku o łącznej wadze 1957 kg.

Bugatti Divo
źródło: Instagram

Wnętrze pozostaje w  zgodzie z wyglądem zewnętrznym. Posiada wiele detali z czerwonej skóry – na przykład na kierownicy, na drzwiach, a także w miejscu, w którym kolano opiera się podczas jazdy.

Miliony dolarów błyszczą w świetle kalifornijskiego słońca

Hipercar jest nieco wolniejszy niż Chiron, na którym jest oparty, ponieważ jest bardziej skoncentrowany na jeździe po torze. W związku z tym cały dodatkowy pakiet aerodynamiczny, który posiada wytwarza większą siłę docisku. Samochód porusza się jak przyklejony do asfaltu, ale skutkuje to niższą prędkością maksymalną.

Moment na który najbardziej czekasz, oglądając film z rozpakowania samochodu, to dźwięk silnika Quadriturbo W16 w wersji 8.0. Ten nigdy nie boli. Jedyne co może przyprawić o ból głowy, to cena tego egzemplarza. Za tę szaloną specyfikację Bugatto Divo, właściciel wyłożył 5 milionów dolarów

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News