To będzie ostateczny cios w sprzedaż Dacii. Tym jednym posunięciem konkurencyjna marka chce zdobyć jej klientów

Nie jeden producent marzy dziś by mieć tyle powodów do radości, co producent Dacii. Mają jednak wiele do zrobienia, by zmniejszyć dystans do rumuńskiego producenta należącego do grupy Renault. Dobry plan jednak może to zmienić szybciej niż można się spodziewać. Wystarczy wykorzystać jego słabość. To właśnie planuje jego największy konkurent.

strategia mg na sukces dacii
Podaj dalej

Ten plan będzie prawdziwą pułapką sprzedażową dla Dacii

Konkurencja Dacii, chociaż wciąż ma wiele do zrobienia, by jej dorównać, postanowiła wykorzystać jej słabość. Tym samym masz szansę się rozwinąć w strefie tanich samochodów, oferując coś, czego Dacia nie ma i na razie nie chce mieć.

Nie jest tajemnicą, że budżetowa marka z Rumunii chce, jak tylko może przedłużać swoje wejście do świata modeli elektrycznych. Fakt, który podkreślili jej managerowie, postanowił wykorzystać producent z brytyjskim rodowodem należący obecnie do azjatyckiego giganta.

Podczas gdy Dacia będzie wyciskać maksimum korzyści ze sprzedaży modeli spalinowych, MG zamierza zmniejszyć dystans do ulubionego producenta Europejczyków. Zaoferuje im bardzo tanie modele elektryczne, na które i tak muszą się przesiąść.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez MG Motor Europe (@mgmotoreurope)

MG ma całkiem odwrotny plan na swój sukces

Chińska marka ma zupełnie odwrotny plan niż właściciele budżetowej Dacii. Stanie się dobrą alternatywą dla tych, którzy szukają niedrogiego elektryka. Takich jak wiadomo jest niewiele, a wielu potrzebuje takowy kupić.

Dobrym tego przykładem nowej strategii azjatyckiego giganta jest model, który jednocześnie ilustruje tę nową strategię marki. To nowy MG4, elektryczny kompakt, który może pochwalić się nawet tym, że kosztuje mniej niż niektóre modele z silnikiem spalinowym. To jasny dowód na to, że chińska marka nie żartuje i bardzo poważnie podchodzi do realizacji swoich planów.

Rok 2024 będzie kluczowy pod tym względem kluczowy. To między innymi dlatego, że będzie to rok, w którym pokaże światu zaktualizowane dwa modele ZS , w wersjach elektrycznej i spalinowej oraz HS, również w dwóch wariantach.

Będzie to również rok, w którym marka zaoferuje MG3 , mały pojazd użytkowy, który stanie się do rywalizacji z Sandero od Dacii. Ponadto Azjaci pokażą nową generację Marvel R Electric. To model bardziej luksusowy, o czymś świadczy jego wyglądem. Aspiruje do tego, by ukraść sprzedaż dużej części modeli elektrycznych.

NIE PRZEGAP

https://wrc.net.pl/mh-to-bedzie-hit-lata-cabrio-z-rabatem-ponad-18-000-zl-to-swietna-propozycja-dla-tych-ktorym-dacia-nie-jest-potrzebna

Przeczytaj również