Timo Glock powraca do DTM. Były kierowca F1 rozmawia z zespołem McLarena

W tym roku popularna seria wyścigów DTM doczekała się świetnej stawki. W sezonie 2024 zobaczymy zespoły siedmiu producentów. Wisienką na torcie jest udział kultowej brytyjskiej marki McLaren oraz rewelacyjna informacja, o powrocie do serii Timo Glocka.

Timo Glock w DTM, rozmawia z zespołem McLarena fot. McLaren
Podaj dalej

Były kierowca BMW Timo Glock pojedzie z zespołem McLaren’a?

Według doniesień Motorsport-Total.com, były kierowca F1 Timo Glock powróci po kilkuletniej przerwie do wyścigów serii DTM. Nie zasiądzie jednak jak niegdyś za kierownicą BMW, którym ścigał się po raz ostatni w 2020 roku.

Mówi się, że 41-latek miałby jeździć w tym sezonie wyścigowym McLarenem 720S GT3. Za tym rewelacyjnym planem stoi były menedżer Glocka, Hans-Bernd Kamps, obecnie współzałożyciel zespołu Project 1.

Niemiecki kierowca zawodowy po raz pierwszy pojawił się w popularnej w Niemczech serii wyścigowej w 2013 r. Startował wówczas z zespołem BMW MTEK aż do 2015 r. Rok później reprezentował zespół BMW RMG przez dwa kolejne sezony.

W 2018 roku Timo Glock startował w serii DTM w zespole Racing Bart Mampaey, by ostatecznie pożegnać się z serią w 2020 r., reprezentując zespół BMW Team RMG. Teraz po kilkuletnie przerwie nowy zespół stara się pomóc pięciokrotnemu zwycięzcy wyścigów DTM powrócić za kierownicę.

Do tej pory Timo Glock skupiał się na swoich zobowiązaniach wobec niemieckiego Sky Sport F1. To niezwykle popularna postać w świecie wyścigów DTM.

timo-glock-ceccato-racing-1 imola

McLaren i niezwykle popularny kierowca wyścigowy to spektakularny dodatek do serii DTM

W związku z tym, że były kierowca F1 nie zaprzeczył rozmowom na temat powrotu do DTM, można się spodziewać, że tegoroczny sezon DTM nie będzie należał do nudnych. Emocje dodatkowo podsyca fakt, że ADAC ogłosił niedawno, że McLaren będzie siódmym producentem, co oznacza, że dokonano rejestracji zespołu. Rozmawiano również o udziale dwóch samochodów kultowej brytyjskiej marki w sezonie DTM 2024.

Co mówił o swoim powrocie do serii zapytany przez Motorsport-Total.com Timo Glock? Kierowca wyścigowy dał jasno do zrozumienia, że wiele zależy od zgromadzenia niezbędnych funduszy. Skład kierowców wygląda interesująco, jeśli weźmiemy pod uwagę byłego kierowcą Grasser Lamborghini Clemensa Schmida i syna Rainera Dorra, Bena. To gorący pretendenci do fotela kierowców na nadchodzący sezon DTM zespołu McLarena.

Nie jest tajemnicą, że DTM jest dla Glocka w tej chwili najlepszą opcją na pełny etat w 2024 r. Dorr Group, właściciel największej sieci dealerów McLarena w Europie, jest zaangażowany w finansowanie potencjalnego wejścia Project 1 do DTM z McLarenem. Timo Glock dobrze zna założyciela Dorr Group, Rainera Dorra.

Mamy nadzieję zobaczyć Glocka za kierownicą supersportowego samochodu, z genami Formuły 1. Ten nie dość, że wygląda spektakularnie, to może się poszczycić imponującą technologią. Wiemy jednak, że udział w serii wyścigów wymaga nie tylko talentu, ale i umiejętności w nawiązywaniu partnerstw, a później w ich utrzymaniu.

Wszystkie zespoły startujące w tegorocznym sezonie DTM można zobaczyć podczas oficjalnych przedsezonowych testów w Hockenheim. Te zaplanowano w dniach 9 i 10 kwietnia.

Przeczytaj również