Tesla wzywa do serwisów prawie pół miliona samochodów. Jeden z problemów jest niebezpieczny

Tesla wzywa do serwisów prawie pół miliona samochodów. Jeden z problemów jest niebezpieczny

2021-Tesla-Model-S-Plaid-1024×576

Podaj dalej

Tesla ma dwa nowe problemy i w związku z tym wzywa do serwisów blisko pół miliona egzemplarzy Modelu S i Modelu 3. Są to samochody elektryczne wyprodukowane w latach 2014-2020. Tym razem kierowcy naprawią dwa drobne, aczkolwiek ważne problemy.

Tesla rusza z dużą akcją serwisową. Ten problem ma wpływ na bezpieczeństwo

Amerykański producent samochodów elektrycznych Tesla do przeprowadzeniu szerszego badania samochodów klientów postanowił uruchomić sporą akcję serwisową, która dotyczy dwóch problemów.

Pierwszy z nich to zatrzask przedniego bagażnika w Modelu S wyprodukowanym w przeciągu ostatnich 7 lat. Ten drobny element  źle zamontowano, co doprowadziło do otwarcia bagażnika w trakcie jazdy.

Dlatego amerykańska agencja bezpieczeństwa NHTSA zawiadomiła kierowców o konieczności udania się do serwisów:

„Tesla, Inc. (Tesla) wycofuje niektóre pojazdy Model S z lat 2014-2021. Zespół przedniego zatrzasku bagażnika  źle ustawiono, co uniemożliwia zatrzaśnięcie się zatrzasku. W związku z tym pojazdy te nie są zgodne z wymogami federalnego standardu bezpieczeństwa pojazdów silnikowych nr 113 „Hood Latch System”.

Powyższy problem wymaga wizyty w serwisie 119 000 egzemplarzy Tesli Model S wyprodukowanych w latach 2014-2021. Serwis sprawdzi każdy samochód, a w razie potrzeby naprawi wadliwy zatrzask.

Problem z wiązką przewodów kamery dotyczy ponad 300 tysięcy egzemplarzy Tesli Model 3

Drugi problem Tesli, to nieprawidłowy montaż wiązki kamery cofania w samochodzie. Jak się okazuje, w Teslach Model 3 z lat 2017-2020 niewłaściwie zamontowano wiązkę kamery cofania, co w rezultacie powoduje jej uszkodzenie. W rezultacie kamera przestaje działać.

Ten problem ma aż 356 309 samochodów, a NHTSA pisze w zawiadomieniu:

Tesla, Inc. (Tesla) wycofuje wszystkie pojazdy Modelu 3 na lata 2017-2020. Wiązka przewodów kamery cofania może zostać uszkodzona przez otwieranie i zamykanie pokrywy bagażnika, co uniemożliwia wyświetlanie obrazu z kamery cofania.

Producent sprawdzi w serwisie wszystkie samochody objęte akcją serwisową. W razie potrzeby zainstaluje „ochraniacz prowadnic i nową wiązkę kabla”. Tesla twierdzi, że powiadomienia o akcji serwisowej trafią do właścicieli 18 lutego 2022 r.

Zobacz świeżutkie video z Teslą Cybertruck. Jeździ po torze testowym i wygląda świetnie [WIDEO]

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News