Tesla wydała dużą aktualizację. Takich ulepszeń kierowcy się nie spodziewali

Tesla wydała dużą aktualizację. Takich ulepszeń kierowcy się nie spodziewali

2021-tesla-model-x wnetrze

Podaj dalej

Tesla od lat jest niekwestionowanym liderem w branży motoryzacyjnej, jeśli chodzi o możliwość bezprzewodowej aktualizacji systemu. Dziś pojawiła się najnowsza wersja 2021.24, która zawiera szereg nowych funkcji i ulepszeń interfejsu użytkownika.

Tesla z nowymi przydatnymi funkcjami

Dzisiejsza aktualizacja oprogramowania, wprowadza szereg nowych funkcji, bardzo przydatnych dla kierowców. Wśród nich pojawiły się tryby: myjni samochodowej, automatycznego przyciemniania lusterek czy też ulepszenia systemu dashcam, służącego do monitorowania przestrzeni wokół pojazdu.

Pierwszy z nich ułatwi kierowcom Tesli, korzystanie z myjni samochodowej. Po aktualizacji systemu Tesla zamknie wszystkie okna, zablokuje port ładowania i wyłączy wycieraczki przedniej szyby. Ponadto deaktywuje tryb wartownika, blokady drzwi i czujników parkowania.

Podczas mycia na automatycznych myjniach samochodowych opcja Free Roll przełączy się na pozycję neutralną i zapobiegnie automatycznemu włączeniu hamulca postojowego, gdy kierowca opuści samochód. Uaktywnienie tej funkcji jest bardzo bardzo proste.

System monitoringu  Autopilota, został ulepszony dzięki aktualizacji o funkcję automatycznego zapisu nagrania. Co oznacza, że nie będzie wymagał wciskania ikonki kamery by nagrać zdarzenie.

Egzemplarze Tesli, które posiadają automatycznie przyciemniane lusterka, uzyskają możliwość aktywacji i dezaktywacji funkcji automatycznego przyciemniania.

Tesla ma nowe oprogramowanie

Wnętrze samochodu zyskuje Disney+ w aplikacji Tesla Theater, hotspot Wi-Fi i trzy nowe języki

Możliwość oglądania Disney+ w aplikacji Tesla Theater, prawdopodobnie ucieszy nie tylko kierowców Tesli. Aby ją uruchomić, wystarczy dotknąć ikony Rozrywka w programie uruchamiającym aplikacje i wybrać zakładkę Theater, gdy samochód jest w trybie PARK. Platforma po aktualizacji umili czas popularnymi pozycjami filmowymi, zarówno dla młodszych jak i starszych odbiorców.

Tesla po aktualizacji umożliwi kierowcom korzystanie z hotspotów Wi-Fi podczas jazdy, co jest bardzo przydatne  i nie wymaga wniesienia dodatkowej opłaty. Ponadto w nowej aktualizacji znalazły się trzy nowe opcje językowe. Samochód będzie można obsługiwać w języku rosyjskim, węgierskim i rumuńskim.

Tutaj znajdziecie szczegółowe informacje na temat wszystkich istotnych zmian, które wprowadził amerykański producent.

Tesla aktualizacja
fot.Tesla

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News